Veríme v zopakovanie úspechu z minulej sezóny

Dôležitý zápas so Zlatými Moravcami sa nám podarilo vyhrať 3:1. Výborne. Konečne sa pre náš klub po veľmi dlhom čase objavil výsledok, ktorý nám dal dôvod na úsmevy. A oprávnené. V prvom polčase sme pritom nehrali dobre. Dá sa napísať, že v niektorých fázach priam zle. Ale tak, ako pred rokom, aj tentoraz sa nám nie dobre sa vyvíjajúci zápas podarilo doviesť do víťazného konca. Ak však chceme pomýšľať na účasť v hornej šestke po základnej časti, musíme ešte uspieť proti dvom veľmi kvalitným mužstvám – Trenčínu a Žiline. Je to výzva pre nás všetkých.

Vuk spôsobil veľký hluk

V spomínanom prvom polčase stretnutia s ViOn- om sme nehrali dobrý futbal. V prvom rade sme kopili ľahké straty lôpt, ktorých bolo k videniu požehnane. Nevychádzal ani zámer s dvomi hrotovými útočníkmi, na Aleksadrovi Vucenovicovi bolo badať nezohratosť s mužstvom. Zaujal aj ťah s Tomášom Hučkom, ktorý sa vrátil na post ľavého obrancu, na stopérsky post sa vrátil predtým chorý Tidiane Djiby Ba a hral dobre.

Do kolien nás poslal gól z kopačky Dávida Richtárecha z 28. min a treba povedať, že do tých chvíľ sme nepôsobili dobre. Kazili sme kombinácie a vôbec sme sa nedostávali do zakončenia. To prvé poriadne bolo ale hneď i gólové. V 43. min sa halfvolejom oprel v šestnástke do lopty Tomáš Hučko a vyrovnal. Tento gól bol pre nás mimoriadne dôležitý. „Do zápasu sme išli s tým, že vyhráme. Pravda, sami sme si to čiastočne skomplikovali. Prvých dvadsať minút bolo príliš súbojových. Lopta sa prekopávala zo strany na stranu, až neskôr sa začalo hrať viac po zemi. Bol to bojovný zápas.  V prvom polčase sa nám nedarilo, navyše sme inkasovali zbytočný gól. Práve o to bol pre nás tento duel ťažší.  Našťastie sme ešte do prestávky vyrovnali, čo nám veľmi pomohlo. V druhom polčase sme stretnutie zlomili dvomi gólmi, takže si myslím, že sme vyhrali zaslúžene,“ hovoril po zápase Tomáš.

Tréner Peter Lérant mal šťastnú ruku a výborne mu vyšli striedania. Všetci traja hráči – Potoma, Vuk a Pankarićan boli namočení v góloch ŠKF iClinic. V 69. minúte sa po Vukovej asistencii presadil Denis Potoma a svojim prvým ligovým gólom v kariére nás dostal do vedenia. Jeho vyjadrenie si prečítate v osobitnom rozhovore už čoskoro. Pečať na podobu výsledku dala 72. minúta,  keď  sa po fantastickej akcii Mateja Vuka presadil strelou do odkrytej bránky presadil Filip Pankarićan . V oboch situáciách vyzdvihujeme Mateja Vuka, ktorý za 25 minút na trávniku urobil veľký výsledkový hluk. Všetko nasvedčuje tomu, že v tomto mladíkovi sme získali veľmi cennú posilu, zaujímavého krídelného hráča.

Nie všetko bolo ideálne. Nasvedčuje tomu aj hodnotenie zápasu z úst trénera Petra Léranta. „Bol to zápas dvoch rôznych polčasov. Prvý bol poznačený obojstrannou nervozitou, nebol to prvoligový futbal, ale prekopávaná. Hrali sme na dva hroty, nezískali sme odrazené lopty. Po zmene strán nám vyšli striedania. Striedajúci hráči veľmi dobre zapadli, mali ťah na bránku, tlačili sa do krídelných priestorov. Zaslúžene sme vyhrali, aj keď súper bol vyrovnaný a tiež mal svoje šance.“

Pred veľkou šancou postúpiť

Stojíme pred veľkou šancou postúpiť do hornej šestky. Pravda, podobnú má 7 mužstiev, bodové rozdiely v tabuľke sú minimálne a voľných miesteniek iba 3. Musíme zabojovať o svoju šancu pod ligovým slnkom. Máme na to! Ani pre rokom sa situácia pre nás nevyvíjala ružovo, ale dokázali sme sa vzoprieť osudu a uspieť. Potenciál zopakovať úspech spred roka cítime z mužstva opäť.

Tomáš Hučko to vidí podobne. „Víťazstvo so Zlatými Moravcami veľmi pomôže našej psychike. V prvom rade však musíme teraz vyhrať oba zostávajúce zápasy, ak chceme postúpiť. Najskôr s Trenčínom a potom so Žilinou, s ktorou hráme v Nitre. Popritom musíme čakať na ďalšie výsledky. Sú to ťažké zápasy, ale nič nie je nemožné. Už v minulej sezóne sme zdolali silných protivníkov, takže šanca existuje.  Hlavne proti Trenčínu to bude priamy súboj o hornú šestku, takže sa ho pokúsime vyhrať,“ mobilizoval.

Trenčín bude súper na ťažké výsledkové rozlúsknutie. Vo svojom kádri má niekoľko fantastických hráčov. Sú nimi Holanďan Achraf El Mahdioui, štítový záložník s excelentnou technikou a myslením, ktorého si všimol aj tréner Manchestru City Pep Guardiola. Nadpozemsky rýchly je Ghančan Osman Bukari, nevyspytateľný krídelník, ktorý nás bude veľmi trápiť. Veľkú kvalitu má útočník Hamza Čatakovič a spomenúť môžeme ďalších. Trenčín pod vedením Norberta Hrnčára spravil evidentný progres a čaká nás ťažkých 90 zápasových minút.

Musíme sa však pozerať na seba. Na svoje srdce a charakter. Nezlomnosťou môžeme Trenčín zdolať. A síce po ViOn- e píšeme ódy na Mateja Vuka, nezabúdajme na hráča, ktorý potrebuje podporiť. Volá sa Alex Iván. Náš mladík má fantastické cítenie futbalu, skvelý ťah na bránu, no je možné, že proti Trenčínu začne na lavičke náhradníkov. Prednosť môže dostať práve Vuk. Alex výborne kombinuje, naráža si so spoluhráčmi, vymýšľa. Po jeho príchode medzi ligovú smotánku pred rokom z Petržalky prekvapil. Seba i nás všetkých. Je to dobrý chlapec. Jarné zápasy mu možno nevyšli podľa svojich želaní, ale cítime, že momentálny stav v ňom spustí len vnútornú motiváciu, o ktorej predtým nemal ani tušenia. Niečo nám navráva, že práve takýto futbalový klenot by sme si mali postrážiť a podporiť ho. On nám to vráti. Dokáže fantastické veci a práve takéto od Alexa Ivána potrebujeme.