Dnes proti FK Pohronie

V 7. kole Fortuna ligy sa v Myjave predstavíme proti nováčikovi súťaže, mužstvu FK Pohronie. V stretnutí so začiatkom o 19:00 h budeme chcieť na bod získaný v Michalovciach nadviazať ďalším úspešným výsledkom v snahe tabuľkovo si polepšiť.

Predstavujeme súpera – FK Pohronie

Mužstvo so Žiaru nad Hronom je nováčikom na ligovej mape. V minulej sezóne vyhralo druholigovú súťaž a možno povedať, že prekvapilo futbalové Slovensko. Hralo účelný, pragmatický futbal, a to bez nejakých výraznejších hviezd. Klub pracuje v skôr skromnejších podmienkach, no so srdcom. V lete v klube nastali pochopiteľné zmeny. Na stoličku športového riaditeľa zasadol Róbert Jež. V kádri nastali viaceré pohyby, klub opustili viac- menej hráči širšieho kádra. Medzi posily môžeme zaradiť Kleca, Kristiána Bartoša z Podbrezovej, Zacharu z Poľska, Cedrica Badola, či Petra Mazana. Po 2. kole nastala aj zmena na trénerskom poste. Milana Nemca zo zdravotných dôvodov najprv nahradil dočasne jeho asistent Rastislav Urgela, proti Trenčínu v minulom kole si premiéru na lavičke nováčika odkrútil skúsený Ján Rosinský.

Pohronie začalo sezónu dvomi prehrami – doma so Slovanom 1:3 a v Dunajskej Strede 1:5. Následne však prekvapujúco vyhralo v Ružomberku 1:0 po góle Jána Hatoka. Pripísalo si aj dve remízy – domácu so Spartakom Trnava 2:2 a so Zlatými Moravcami 0:0. Aktuálne ja na 10. priečke v tabuľke s bilanciou 1 víťazstvo, 2 remízy, 3 prehry, skóre 5:14 a 5 bodmi.

Kádrový prierez

V bránke FK Pohronie je veľkou oporou Martin Vantruba, jednotka slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Je mimoriadne agilný, s fantastickým reflexom a vybiehaním. Je schopný v zápase pochytať viaceré vyložené šance súpera. Obrana je zohratá, možno náchylnejšia na kolmosť a rýchlosť. Jej piliermi sú stopéri Ján Nosko s Kristiánom Bartošom, obaja sú výborní hlavičkári, dobre pozične hrajúci. Naľavo v obrane hrá bývalý slovenský reprezentant Lukáš Tesák.

V stredovej formácii je dominantný kapitán Lukáš Pellegrini, duša mužstva a režisér takmer každej akcie. Vedľa neho najčastejšie nastupuje bývalý hráč Prešova Ján Dzúrik. Na pravom krídle sa udomácnil Dávid Hrnčár, veľmi zaujímavý futbalista, ktorý nám môže spôsobovať problémy svojimi nábehmi. Naľavo hráva takisto rýchly futbalista Patrik Blahút. V útoku je nebezpečný Poliak Zachara, šancu môžu dostať Abrahám či Peter Mazan. V ofenzíve je Pohronie ťažšie čitateľné mužstvo.

Posledný ligový zápas.

FK Pohronie – AS Trenčín 0:4. Hostia išli do vedenia v 5. min, keď Roguljičov strieľaný center z väčšej vzdialenosti bez teču prekvapujúco zapadol až za Vantrubu. AS v prvom polčase jasne dominoval, silný bol najmä v krídelných priestoroch. Práve odtiaľ prišiel druhý gól, v 41. min sa presadil rýchly Bukari – 0:2. Pohronie v 2. polčase vyrovnalo hru, do výsledkových kolien ho poslala 68. min a gól Hamzu Čatakoviča, keď sa presadil po rohu. Skóre zápasu uzavrel v 85. min po brejku Van Kessel. Zostava Pohronia: Vantruba – Hatok (28. Mészáros), Nosko, Bartoš, Tesák – Dzúrik (71. Zachara), Pellegrini (46. Klec) – Hrnčár, Sedláček, Blahút – Abrahám.

Prognóza duelu

Čaká nás húževnatý súper. S pevným jadrom organizácie hry. Otázne bude, akými zbraňami mu čeliť priamo na ihrisku, otázkou je taktiež, v akej základnej zostave sa predstavíme po príchode troch nových posíl. Očakávame však našu dominanciu na ihrisku a dozaista aj úspešný výsledok pre naše farby.

Najlepšie stávkové kurzy na tento zápas nájdete na webových stránkach stávkovej kancelárie 22Bet. Veľmi odporúčame tohto operátora.

Súvisiace príspevky