ŠKF iClinic Sereď s trojicou posíl

Vedenie ŠKF iClinic Sereď v snahe posilniť svoj hráčsky káder pritiahlo trojicu zahraničných posíl.

Na hosťovanie do 30.6.2020 k nám prichádza 18-ročný cyperský mládežnícky reprezentant Panagiotis Louka. Jeho materským klubom je Atalanta Bergamo z talianskej Seria A.

Naša nová posila aktuálne dostala pozvánku do cyperskej reprezentácie do 21 rokov na prípravné zápasy s Nórskom a Holandskom.

Takto sa nám predstavil:

„Volám sa Panagiotis Louka. Mám 18 rokov a som z Cypru. Prvé futbalové kroky som robil v klube PAEEK, bol som tam do svojich 10 – tich rokov. Následne som 5 rokov strávil v klube APOEL Nicosia, kde som zastával funkciu kapitána tímu. Krátko som pôsobil ešte v klube AEK Larnaca a keď som mal 16 rokov, presunul som sa do Talianska. V septembri 2017 som podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt s klubom Atalanta Bergamo. Nastupoval som v mládežníckych kategóriách U17 a U19. Polovicu minulej sezóny som strávil na hosťovaní v Palerme. Tento rok je pre mňa veľmi dôležitý a rozhodol som sa prísť na Slovensko, aby som hral za ŠKF iClinic Sereď, a som z toho veľmi šťastný. Budem sa snažiť pomáhať tímu a realizovať naše ciele!“

Ďalšou posilou je slovinský mládežnícky reprezentant Maj Roric. 19 – ročný stredný záložník k nám prichádza z klubu talianskej Seria A – Inter Miláno a hosťovanie je platné do 30.6.2020.

Takto sa nám predstavil:

„Volám sa Maj Roric, som zo Slovinska a mám 19 rokov. Moja futbalová kariéra začala v 5 – tich rokoch v klube Zarica, kde som hrával so staršími deťmi. Neskôr som sa presunul do väčšieho klubu Olimpija Ljubljana ale pobudol som tam len 1 rok z dôvodu veľkej vzdialenosti od domova. Do 9 – tich rokov som hrával vo svojom rodnom meste Škofja Loka v miestnom klube Polet a následne som prestúpil do NK Triglav odkiaľ som v 15 – tich odišiel do NK Domžale. V Domžale som podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt. Po roku som opustil svoju rodnú krajinu, presťahoval som sa do Talianska a pripojil som sa k tímu Inter Miláno. Tu som strávil 3 roky v mládežníckych tímoch U17, U18 a U19 a nazrel som aj do prvého mužstva. Tento rok budem reprezentovať klub ŠKF iClinic Sereď a urobím všetko pre to aby som pomohol naplniť ciele klubu.“

Treťou novou akvizíciou je Bruno Dip Rapanelli z Brazílie. 21 – ročný ľavý obranca k nám prichádza na hosťovanie do 30.6.2020. Jeho materským klubom je FC Sao Paulo.

Súvisiace príspevky