Tidiane Djiby Ba: Túžba zopakovať to, čo pred rokom

Defenzívu ŠKF iClinic Sereď si bez neho už nevieme predstaviť. Na stopérskom poste je múrom, pevnou hrádzou. Oporou. Podáva konštantne dobré výkony a na jeseň k tomu pridal nadhodnotu – strelil 3 góly a aj takto podporil naše snaženie vo Fortuna lige. Rodák zo senegalského Dakaru Tidiane Djiby Ba (26) je v našom klube už stálicou, nenahraditeľnou persónou. V čase sviatkov sme s ním prebrali niekoľko živých tém.

So stopérom mužstva sme sa obzreli spätne na nedávno skončenú prvú časť sezóny. „Jesennú časť sme začali dobre, dvomi výhrami so Senicou a Dunajskou Stredou v prvých troch kolách a v tabuľke sme boli na horných pozíciách. Snažili sme sa o kombinačný futbal, lopty sme zbytočne nezakopávali, boli sme konštruktívni. Potom však prišla séria bez výhry, začali sme zbierať veľa remíz a aj to bol dôvod, prečo sme neskôr v tabuľke klesli. Samozrejme, aj kvôli štyrom prehrám na konci,“ začal svoje rozprávanie Djiby a pokračoval. „Pozitívom na našom snažení bolo, že sme vyhrali pár zápasov s veľkými tímami ako Trnava a Dunajská Streda a hrali pekný futbal. Negatívne som vnímal, že sme nedávali veľa gólov, trápili sme sa s efektivitou mužstva. Mňa osobne potešilo, že som dokázal skórovať 3-krát, čo je dobrá vizitka na stopéra. Ale mrzí ma, že sme neskončili bližšie k prvej šestke, do jarnej časti musíme zapracovať na všetkom, aby sme dali viac gólov a lepšie v zápasoch bránili,“ pokračoval.

Veľmi ho mrzelo zakončenie jesene, so štyrmi prehrami za sebou. Tú poslednú sme si pripísali v Žiari nad Hronom. „V posledných zápasoch sme mohli získať viac. V niektorých zápasoch sme hrali dobre, no prehrali sme. Koncentrovali sme sa na každý zápas, no pohoreli sme na efektivite v koncovke, pričom vždy sa v zápasoch vyskytla nejaká naša chyba a inkasovali sme. Pozeráme sa však už dopredu. Naše ambície do jarnej časti sú jasné – byť čo najvyššie v tabuľke a pokúsiť sa prebojovať do hornej šestky tabuľky. Prišiel staronový tréner, ktorý pozná mužstvo, síce boli v ňom nejaké zmeny. Uvidíme, ako sa nám bude spolu dariť,“ hovoril plynulou slovenčinou.

S mužstvom Petra Léranta by si zaiste veľmi rád zopakoval obrázky spred roka, keď sme sa po výhre nad Spartakom Trnava radovali z postupu do skupiny o titul vo Fortuna lige, do hornej šestky. „Spomienky na to sú krásne a vždy budú. Bol to náš prvý rok v najvyššej súťaži a dokázali sme vybojovať historický postup pre celú Sereď. Keby sme to dokázali znovu, to by bola neskutočná radosť pre nás. Môžeme sa tam opätovne dostať, ale bude to ťažké. Zatiaľ sme totižto desiaty a máme nejakú bodovú stratu na mužstvá pred nami, ale čakajú nás i súperov ťažké zápasy. Budeme sa snažiť získať v nich čo najviac bodov a uvidíme,“ vyslovil hráč s číslom 21 a smerom k začiatku Nového roka vyslovil želanie. „Želám si, aby boli všetci šťastní a zdraví.“

Na záver rozhovoru sa nám Djiby predstavil. „Pochádzam zo Senegalu. Na Slovensko som sa ako hráč dostal vďaka jednému slovenskému agentovi, ktorý bol v Dakare, kde sme mali futbalové skúšky a vybral si do portfólia pár hráčov a ja som patril medzi nich. Potom vybavil papiere, aby sme sa mohli dostať do Európy. Do Serede som prišiel z rezervy Spartaka Trnava, kde som pôsobil od roku 2013, v roku 2015. Vtedy sa mi ozval tréner Marián Šarmír, ktorý sa ma opýtal, či nemám záujem prísť. A tak som tu. Veľmi som si vážil postup pred rokom a pol do najvyššej súťaže. Vo voľnom čase hrám rád tenis. Každý deň sa modlím, keďže som moslim. Mojim obľúbeným futbalistom bol Zinedine Zidane a odmalička fandím španielskemu gigantovi Realu Madrid. Vo futbale chcem na sebe makať, aby som raz mohol hrať vo veľkom klube, snívam o tom tak, ako asi každý futbalista,“ zakončil rozhovor Tidiane Djiby Ba.

Súvisiace príspevky