Jeseň zakončená prehrou v Pohroní

Zakončenie jesennej časti Fortuna ligy nám zďaleka nevyšlo podľa predstáv. V Žiari nad Hronom sme podľahli domácemu FK Pohronie 1:2, pričom o všetkom podstatnom rozhodol gól Badola z 88. minúty… Táto prehra znamená, že pred našim premožiteľom, ktorý uzatvára tabuľku, máme pred jarou náskok len 4 body. Navyše, po zápase oznámil svoju rezignáciu tréner ŠKF iClinic Slavče Vojneski.

FK Pohronie – ŠKF iClinic Sereď 2:1 (1:0)

Góly: 25. Mészarós, 88. Badolo – 80. Špehar

Rozhodoval: Glova, 701 divákov

Pohronie: Jenčo – Dzurík, P. Jacko, Bartoš, Župa – Pellegrini, Sedláček – Blahút (88. Hrnčár), Klec (59. Badolo), Mazan – Mészáros (78. Zachara)

ŠKF: Iliev – Lukáčik (72. Mečiar), Ba, Hučko, Dabó- Metalsi, Rorič – Morong, Cleber (72. Louka), Iván – Špehar

Hneď v úvode stretnutia mal veľkú šancu na kopačke Adam Morong, ktorý sa zľava rútil v menšom nájazde na domáceho Jenča, nepodarilo sa mu ho však prekonať. Na skutočne ťažkom teréne sa potom duel rozdrobil do množstva súbojov. V 25. min prišiel prvý gólový okamih Pohronia. Zľava prišiel center do nášho pokutového územia, ktorý si spracoval Mészáros, odpútal sa od Hučka a z otočky napol sieť -1:0. Obrovskú možnosť na odpoveď sme mali v 42. min, keď Cléberov center doplachtil na vzdialenejšiu žrď, no Iván poslal v čistej šanci svoj pokus nad.

Druhý polčas sme začali nepresným pokusom Ivána. V rozmedzí 55. a 60. minútou sme potom zahodili tri šance – Iván mieril do brvna, Morong sa dostával do nájazdu, hru pred ním prečítal Jenčo a stopér Ba v skrumáži po rohu nepodstrelil domáceho gólmana. Náš tlak sa stupňoval, začali sme dominovať a dočkali sa ale až v 80. min vyrovnania. Roh zľava tečoval Dino Špehar a prekvapil tým Jenča. Bohužiaľ, neustrážili sme si záver stretnutia. Napravo sa rozbehol Peter Mazan, loptu si naviedol až k bránkovej čiare a prihrávkou pod seba naservíroval loptu pre Cedrica Badola, ktorý už nemal problém umiestniť loptu do prázdnej bránky Ilieva – 2:1.

V prvom jarnom kole sa predstavíme v rámci 19. kola Fortuna ligy v Myjave proti mužstvu MFK Ružomberok