Jesennú časť zakončíme v Žiari nad Hronom

Jesennú derniéru budeme chcieť zvládnuť! V sobotu 7. decembra sa v zápase s úvodným výkopom o 14:00 h predstavíme v Žiari nad Hronom, kde vyzveme do futbalového zápolenia FK Pohronie. Už skôr sme načrtli, že to pre nás môže byť veľmi dôležitý zápas, nakoľko po jeho zvládnutí by sme sa priblížili k účasti v hornej šestke po skončení základnej časti Fortuna ligy. Naopak, prípadnou prehrou by sme sa reálne namočili do boja o záchranu. Pripomíname, že posledné 3 zápasy sme prehrali a 4 kolá už neskórovali. Máme teda veru čo naprávať.

Predstavujeme súpera – FK Pohronie

Pohronie je nováčikom Fortuna ligy, najvyššiu slovenskú súťaž zažíva premiérovo. Dá sa o ňom tvrdiť, že zažil turbulentné leto a ani posledné mesiace neboli v jeho podaní bezo zmien. V lete sa športovým riaditeľom klubu stal Róbert Jež, do kádra pribudli niekoľkí zaujímaví hráči ako Vantruba, Zachara, Hrnčár, či neskôr africkí legionári Badolo a Meda.

Nováčik mal ťažké vyžrebovanie, v 1. kole podľahol doma Slovanu 1:3, v 2. kole prehral v Dunajskej Strede 1:5 a nadlho posledné víťazstvo si pripísal následne v Ružomberku po výhre 1:0. Potom sa výsledkovo trápil, prioritne v domácom prostredí. Za následok to malo odvolanie trénerskej dvojice Milan Nemec – Rastislav Urgela, ktorých nahradil Ján Rosinský. Aj ten sa po niekoľkých výsledkoch musel porúčať a na jeho miesto prišiel Mikuláš Radványi, ktorý je aj aktuálne trénerom Pohronia. Zmena prišla počas jesene aj na pozícii športového riaditeľa, keď spomínaného Róberta Ježa nahradil Miroslav Filipko.

Momentálne sa klub zo Žiaru nad Hronom zdvihol, po sérii piatich prehier si pripísal remízu a taktiež posledné víťazstvo, v Žiline nad AS Trenčín v pomere 1:0. Aktuálne patrí Pohroniu posledná 12. priečka s bilanciou 17 zápasov, 2 výhry, 5 remíz, 10 prehier so skóre 17:35 a 11 bodmi. Na predposlednú Nitru stráca 3 body, na Sereď bodov 7.

Posledný ligový zápas FK Pohronie

AS Trenčín – FK Pohronie 0:1 V žilinskom azyle boli od začiatku stretnutia dominantnejší domáci futbalisti, ale len veľmi sťažka, takmer vôbec sa nedostávali do koncovky. Narážali na veľmi dobre organizovanú obranu súpera dirigovanú stopérom Jánom Noskom. V nadstavenom čase prvého polčasu navyše inkasovali, keď sa v 45. min po rohu v skrumáži najlepšie vynašiel Mészáros a prepálil loptu do siete. V druhom polčase hráči AS nedokázali nič nebezpečné vymyslieť, a tak sa zrodil naoko šokujúci výsledok.

Zostava Pohronia: Jenčo – Dzurík, Nosko. P. Jacko, Župa – Sedláček, Pellegrini – D. Hrnč ár (60. Blahút), Klec (80. Badolo), Mazan – A. Mészáros (64. Abrahám).

Posledný vzájomný zápas

ŠKF iClinic Sereď – FK Pohronie 3:3. Do vedenie sme sa na začiatku septembra dostali v 8. min, keď si Ventúrov pas spracoval na prsiach Iván a uložil loptu povedľa Vantrubu. V 14. a 19. min však hostia odpovedali – najprv sa v srdci našej obrany presadil Zachara a po rohovom kope Sedláčeka hlavou otočil skóre Abrahám. Vyrovnávajúci gól prišiel v 58. min, keď si pred nabiehajúcim Ventúrom zasunul loptu do vlastnej siete stopér Nosko. O 2 minúty skóroval po rohu Hučko – 3:2. Šok pre celú Sereď prišiel v nadstavenom čase, keď sa po štandardtke dostala lopta pred Patrika Jacka, ktorý loptu doslova napálil do siete. Víťazstvo nám pretieklo cez prsty…

Predstavenie súpera

Aktuálne je jednotkou v bránke Tomáš Jenčo, spoľahlivý gólman, ktorému počas jesene robil tandem Martin Vantruba, ktorý však v zime Pohronie opustí a vráti sa späť z hosťovania do Slavie Praha. Obrana má menšiu labilitu v rýchlosti, jej lídrom je Ján Nosko, výborný hlavičkár a pozične vynikajúci obranca. Vedľa neho nastupuje Patrik Jacko, dôrazný bek. Naľavo vytlačil Župa bývalého reprezentanta Lukáša Tesáka. Napravo nastupuje defenzívny chameleón Ján Dzurík.

V zálohe je lídrom Lukáš Pellegrini – srdce mužstva. Tvorí hru, zahráva všetky štandardné situácie a z pozície kapitána kormidluje mužstvo. Nepostrádateľná osobnosť. Vedľa neho najčastejšie nastupuje Jakub Sedláček, o líniu vyššie, pod hrotom Michal Klec, ktorý už na jeseň zaznamenal niekoľko gólov po výstavných strelách, na to pozor. V poslednom zápase hral ľavého krídeľníka Peter Mazan, ktorý má trenčiansku minulosť a posledné roky strávil v Poľsku. Napravo hráva rýchly a v rezerve Slovana aj gólový Dávid Hrnčár, pri kartovom treste Martina Slaninku môžeme mať na tejto strane problémy. V útoku nastupuje bývalý hráč DAC- u András Mészáros, taktiež rýchly a priebojný futbalista. Pozor, na lavičke sú Blahút s Abrahámom, len vďaka zraneniam v posledných kolách náhradníci. V útoku má Pohronie svoju silu. Individuálne silný je aj Cedric Badolo.

Prognóza duelu

Zápas jesene pre nás. V tento okamih určite. Potrebujeme zabodovať. Pred zimou sa chytiť pozitívnym výsledkom. Posledné kolá trieme gólovú biedu, potrebujeme akokoľvek preťať toto obdobie, chytiť sa hoc aj „škaredým“ gólom. Potrebujem si veriť. A začať od seba, mysliac každého hráča. Ak by sme v Pohroní prehrali, dostali by sme sa do obrovských záchranárskych problémov, a to nechceme. Mužstvu veríme a sme v očakávaní dobrého zápasu s úspešným koncom pre ŠKF iClinic.

Sereď do toho!

Súvisiace príspevky