V myjavskom azyle prehra s Michalovcami

Posledný domáci duel v Myjave pred zimnou prestávkou sa nám výsledkovo nevydaril. V 17. kole Fortuna ligy sme podľahli MFK Zemplín Michalovce 0:2 a prioritne, veľmi málo ponúkli v ofenzívnej časti nášho prejavu. Sériu bez víťazstva sme tak natiahli na číslo 4.

ŠKF iClinic Sereď – MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:0)

Góly: 80. Sidibé, 90. Hovhannisjan

Rozhodoval: Smolák, 240 divákov

ŠKF: Iliev – Dabó, Ba, Hučko, Slaninka – Lukáčik (82. Cléber), Metalsi – Morong, Pankaričan (46.Rorič), Iván – Špehar (61. Louka)

Zemplín: Kira – Rota, Carillo, Soler, Vojtko – Grič, Savvidis- P. Kolesár (74. Žofčák), Martinez, S. Danko (89. Kountoriotis)- Sidibé (90. Hovhannisjan).

Prvú šancu na otvorenie skóre mal v 7. Špehar, po nádhernom Ivánovom centri medzi stopérov však hlavičkou mieril len do pripraveného Kiru. V prvom polčase sme sa potom prevažne bránili a vyrážali do brejkov. Pekné sólo ešte predviedol Dabó. V druhom polčase to bola bitka o vedúci gól. V 75. min trafil Zemplínčan Martinez brvno našej bránky, o chvíľku nato Iliev bravúrne vychytal Sidibého. V 80. min už bol na jeho zakončenie zvnútra pokutového územia prikrátky – jeho koncovka sa od brvna odrazila tesne za bránkovú čiaru. V nadstavenom čase potom brejk dvoch striedajúcich hráčov MFK  gólovo zakončil Hovhannisjan – 0:2.

V 18. kole Fortuna ligy v sobotu 7. decembra 2019 o 14:00 v Žiari nad Hronom odohráme zápas s FK Pohronie.