V 3. kole nadstavbovej časti privítame MFK Ružomberok

V skupine hrajúcej o titul privítame v sobotu 6.4. 2019 o 17:00 h na štadióne v Nitre ďalšieho kvalitného súpera. MFK Ružomberok totižto v jarnej časti Fortuna ligy ešte neprehral – po víťazstvách nad Zlatými Moravcami a v Podbrezovej aktuálne ťahá štvorzápasovú snúru remíz.  Čaká nás náročný protivník, známa pravda však hovorí, že dobré mužstvo neprehrá 3-krát za sebou. Pevne veríme, že to bude prípad aj ŠKF iClinic Sereď.

Jarné účinkovanie MFK Ružomberok

Pod Čebraťom sa kádra takmer ani len nedotkli. V kolónke príchodov do klubu svieti 0. Mužstvo českého odborníka Davida Holoubeka má totižto kvalitu, je postovo vyvážené a manažment MFK zvolil takisto cestu vlastných odchovancov, ktorým takto dláždi cestu do kabíny A- tímu a tým aj do základnej zostavy. Ružomberčanov však akiste mrzí nedohoda na zmluve s kľúčovým hráčom tímu, krídelníkom Erikom Danielom, ktorý je aktuálne preradený do rezervy a od novej sezóny je zazmluvnený v ŠK Slovan Bratislava.

Náš sobotňajší súper otvoril jarnú časť presvedčivým výkonom nad FC ViOn Zlaté Moravce a zdolal ho 4:0. Víťaznú púť zaznamenal aj v Zelpo Aréne v Podbrezovej, kde triumfoval po góle Zinedina Mustedanagiča 1:0. Nasledovali 4 remízové rezultáty – postupne s Michalovcami, v Nitre, v Dunajskej Strede a naposledy si MFK delil body na domácej pôde s MŚK Žilina po výsledku 1:1. V tabuľke súťaže mu patrí priebežné 4. miesto s bilanciou 24 zápasov, 9 víťazstiev, 11 remíz a len 4 prehry, so skóre 36:22 a ziskom 38 bodov.

Predstavenie súpera 

Dávid Holoubek je bývalým trénerom Sparty Praha či Slovana Liberec. Jeho pravou asistentskou rukou sa v lete bývalý známy český futbalista Jíŕí Jarošík. Oporou MFK v bránke je Matúš Macík, mrštný a vysoký gólman s fantastickým reflexmi na čiare. Na jar má mimoriadnu formu, žiaril hlavne v Dunajskej Strede. Kraje obrany proti Žiline obhospodarovali vekom ešte mladí Čurma a Jonec. Silná je stopérska dvojica Ružomberka- Dominik Kružliak je komplexný a vysoko kvalitný hráč, vysokánsky Ján Maslo vežou, či často neprekonateľným múrom pre súpera. Z postu klasického defenzívneho štítu ich istí Albánec Kristi Qose, konštruktívny a nesmierne obetavý futbalista, ktorý vie zahroziť aj v ofenzíve. Má kvalitnú strelu zo strednej vzdialenosti.

Ofenzíva je vystavaná rôznorodo. Na pravom kraji ofenzívy nastupuje mladučký Matúš Kmeť. V stredovej zóne Dalibor Takáč a Macedónec Tihomir Kostadinov. Najväčšia hrozba prichádza z ľavej strany: Gal – Andrezly je individuálne veľmi vyspelý hráč, silný v osobných súbojoch, rýchly, s nebezpečnými centrami. Tie potrebuje Ismar Tandir, čistokrvný hrotový útočník, ktorý mal fantastiký vstup do jesennej časti, nastrieľal 8 gólov, ale neskôr sa akosi zasekol. Šestnástka súpera je jeho obývačkou. V nej mu nemožno dožičiť sekundu či milimeter priestoru.

Posledný ligový zápas MFK Ružomberok 

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:1. V televíznom zápase mal ako prvý čistú možnosť na skórovanie v 16. min Jaroslav Mihalík, jeho zakončenie vykopol z bránkovej čiary Kružliak. V 40. min sa už ale hostia radovali – Kašov padajúci list za obranu MFK placírkou uložil za Macíkov chrbát Branislav Sluka- 0:1. Na konci polčasu ešte Škvarka strelou pošteklil horné brvno. Snaha domácich o vyrovnanie dlho neslávila želaný úspech. V závere boli kľúčové dva momenty – nezvládnutý brejk Tomiča s Boženíkom a následne nešťastný odkop stopéra MŠK Martina Králika, ktorý si strelil vlastenca, a tak sa body delili. Zostava MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Mas lo, Kružliak, Jonec – Takáč, Qose – Kmeť (60. Gerec), Kostadinov (78. Jedinák), Gal-Andrezly – Tandir (65. Mustedanagič).

Prognóza duelu

Zamerať sa musíme prioritne na svoj výkon. Po dvoch prehrách nemienime pripustiť ďalšiu. Proti MFK sa môžeme narobiť ako pri fáraní v bani, to je fakt. MFK je kompaktný a v ofenzíve ťažko čitateľný. Preto bude dôležité podať disciplinovaný a sústredený výkon po celých 90 minút. Chlapcom veríme a máme aj tajného žolíka na skórovanie – Miloš Lačný v Ružomberku strieľal v istých obdobiach góly ako na bežiacom páse. Nuž… Sereď do toho!

Súvisiace príspevky