V sobotu privítame FC Spartak Trnava

Druhú polovicu základnej časti Fortuna ligy ročníka 2019/2020 otvoríme zápasom proti FC Spartak Trnava. V jej 12. kole sa v Myjave pokúsime prerušiť našu 8- zápasovú sériu bez víťazstva, ktorá nás máta, no akiste aj motivuje. Zabrať. Proti Spartaku to nebude ľahké, od mužstva požadujeme oduševnený výkon na hranici momentálnych možností.

Predstavujeme súpera – FC Spartak Trnava

Spartak prešiel v lete obrovskými zmenami. Zmenil sa majiteľ, vymenil manažment klubu, na trénerskú stoličku zasadol Ricardo Chéu a v neposlednom rade sa rapídne obmenil káder. Klub si prešiel skutočne turbulentným obdobím plného zmien. Tie sa odzrkadlili aj v letných mesiacoch, keď mužstvo bojovalo na dvoch frontoch – v lige a v Európskej lige, kde sa prebojovalo až do 3. predkola.

V hráčskom kádri rezonovali odchody Myentyho Abenu, Janečku, Depetrisa, Matúša Čonku, či Antona Slobodu. Športový riaditeľ Andrej Kostolanský naopak priniesol kvalitu v podobe Bogdana Mitreu, Marka Tešiju, Martina Gamboša, Bosniaka Emira Haliloviča či poľského útočníka Alexa Sobczyka. Do Trnavy prestúpil aj bývalý hráč Serede Jozef Menich.

V 1. kole FL nás Trnava zdolala 2:0 po góloch Haliloviča a Mitreu z pokutového kopu.  V 2. kole potom prehrala na ihrisku MŠK Žilina 2:4. V lete jej výsledky v domácej súťaži ovplyvňovalo aj účinkovanie v Európskej lige UEFA. Aktuálne ide z prejavu Trnavy sympatický pocit. V 10. kole sa jej podarilo vyhrať na ihrisku súpera, v Zlatých Moravciach uspela pomerom 3:1. V minulom 11. kole podľahla na vlastnom trávniku DAC Dunajská Streda 1:2, ale hlavne v druhom polčase podala výborný výkon a nezaslúžila si ostať bez bodu. Aktuálne je v tabuľke na 4. priečke s bilanciou 5 výhier, 2 remízy a 4 prehry so skóre 16:14 a 17 bodmi.

Posledný ligový zápas FC Spartak

FC Spartak Trnava – DAC 1904 Dunajská Streda 1:2. Skóre stretnutia otvoril už v 5. min po chybe obrany hosťujúci Andrej Fábry – 0:1. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Zmena nastala v tom druhom – Trnava zatlačila, mala v istých chvíľach až drvivý tlak. Jeho vyústením bol gól Lucasa Lovata, výborne hrajúci ľavák si skvele spracoval prihrávku sprava, vnikol do pokutového územia a nekompromisne skóroval -1:1. Lenže v 74. min prišiel nečakaný trest.  Po  menšom zaváhaní Turňu sa lopty zmocnil Divkovič, ideálne  našiel Kristophera Vidu, ktorý v čistej šanci nezaváhal. Výsledkový zvrat nepriniesol ani Erik Grendel, vracajúci sa po zranení. Zostava FC Spartak: Rusov – Turňa (78. Yilmaz), Mesík, Menich, Lovat – Gamboš (66. Dangubič), Tešija – Joao Diogo, Halilovič (78. Grendel), Tavares – Sobczyk.

Predpokladané zostavy

ŠKF iClinic Sereď: Iliev – Dabó, Djiby Ba, Hučko, Slaninka – Ventúra, Rorič – Morong, Pankaričan, Iván – Špehar.

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Mesík, Mitrea – Gamboš – Joao Diogo, Tešija, Halilovič, Lovat – Sobczyk, Tavares.

Predstavenie súpera

V bránke je oporou Dobrivoj Rusov, muž skvelý na čiare, známy aj ako špecialista na pokutové kopy. V systéme 3-5-2, ktorý preferuje tréner Chéu, sú dôležití stopéri. Patrí medzi nich 18- ročný Ivan Mesík, výborne rozohrávajúci i hlavičkujúci mladík. Lídrom obrany je kapitán Bogdan Mitrea. Napravo hráva kvalitný Portugalčan Diogo, naľavo motorová myš, Brazílčan Lucas Lovat.

Veľmi pozitívne sa v drese Trnavy i reprezentácie do 21 rokov prezentuje na poste defenzívneho stredopoliara Martin Gamboš. Hrá moderne, technicky, behavo. Zálohe FC Spartak môže veľmi pomôcť návrat po zranení Erika Grendela, dispečera, uvidíme, či to už bude na základnú zostavu. Veľmi nebezpečný je taktiež Brazílčan Rafael Tavares. Jeho sila je v súbojoch 1-1, prienikoch, slabšie má zatiaľ zakončenie. Na hrote bude hroziť Poliak Sobczyk, pri ňom treba podotknúť, že je pracovitým typom útočníka, operujúcim na väčšom priestore. Po zranení sa vracia aj Kubilay Yilmaz.

Prognóza duelu

Veríme v úspešný výsledok. Musíme veriť! 8- zápasové čakanie na víťazstvo je pridlhé. Spartak nám nepredá zápasovú kožu lacno. Zlepšiť sa musíme v ofenzíve – podkurovať hosťom, dostávať sa do zakončení, pretože v posledných dueloch sme v podstate vôbec nepreverili brankárov súpera. Musíme túžiť, veriť si. Všetko je na našich chlapcoch. Veríme  im.

Súvisiace príspevky