Roland Praj: Hráme už o všetko

Zápas proti ViOn – u Zlaté Moravce je pre nás v túto chvíľu kľúčový. Nasvedčujú tomu tabuľkové počty a momentálna situácia vo Fortuna lige. Ak chceme pomýšľať na postup do jej hornej šestky, sobotňajší zápas musíme zvládnuť. Uvedomuje si to aj tréner brankárov ŠKF iClinic Roland Praj, s ktorým sme prebrali viacero tém. Vrásky na čelách nám urobila aj remíza s MFK Ružomberok, zápas s ním sme mohli a mali zvládnuť.

Vstup do súťaže je dôležitý. Nám sa podaril tak spolovice. Po snaživom výkone sme remizovali s Ružomberkom 2:2, pričom sme celý druhý polčas hrali v početnej výhode. „Z pohľadu výsledku nie sme spokojní, pretože sme si chceli pripísať 3 body, nakoniec sme však bod zachraňovali v poslednej minúte. Proti Ružomberku sme chceli hrať nátlakový kombinačný futbal. Zo začiatku bola vidieť nervozita z prvého jarného kola na kopačkách oboch mužstiev. Keď sme získavali hernú prevahu, súper nás zaskočil náhodným gólom. Vypracovali sme si viacero šancí ešte v prvom polčase, ale nedokázali sme ich premeniť. Po vylúčení hráča Ružomberka sme chceli, aby naši krajní obranní hráči viacej útočili. Na druhý polčas sme vybehli na ihrisko odhodlaní otočiť zápas. Dali sme vyrovnávajúci gól, ale znovu po náhodnom góle nás súper zaskočil. Po niekoľkých zahodených šanciach sa nám v nadstavenom čase podarilo vyrovnať a zachrániť pre Sereď aspoň bod,“ hodnotil Roland Praj uplynulý zápas.

Ako z trénerského pohľadu hodnotí nedávno skončenú zimnú prípravu? „Počas zimnej prípravy sme sa zamerali na doplnenie kádra, skvalitnenie ofenzívnej sily a zohratie sa mužstva. Absolvovali sme aj sústredenie v Turecku, kde sme sa zamerali hlavne na zlepšenie ofenzívnej činnosti mužstva. Odohrali sme tam počas tréningového kempu štyri zápasy s kvalitnými súpermi, počas ktorých sa nám pomaly tvorila predstava o základnej zostave,“ pokračoval v analýze.

Opýtali sme sa aj na jesennú časť – nevyšla nám podľa predstáv a vieme, že sa musíme zlepšiť. Herne i výsledkovo. Roland Praj vytkol nasledovné zápasy, v ktorých sme mali podľa neho vyťažiť viac. „Čo sa týka jesennej časti, jednoznačne treba povedať, že sami sme boli nespokojní, či už s umiestnením, ktoré nezodpovedalo kvalite a schopnostiam mužstva, ale aj s hrou. Problém som videl v nepremieňaní vypracovaných šancí v zápasoch. Či to boli zápasy s Nitrou, keď hlavne v druhom zápase sme hrali na jednu bránu, ale zápasy vyhráva ten, kto dá gól. Takisto zápasy s Pohroním sa dajú označiť za smolné, keď v prvom Pohronie vyrovnalo v nadstavenom čase a v druhom zápase sme boli lepším tímom, avšak nepremieňanie šancí nás stálo body, ktoré nám teraz chýbajú,“ hovoril.

Jar sme neodštartovali podľa želaní, ale stále máme všetko vo vlastných rukách osudu. Od našich výsledkov a výkonov záleží, či bude so sezónou spokojnosť a podarí sa nám naplniť klubové ciele. „Našim cieľom je vyhnúť sa záchranárskym bojom a v kľude dohrať zvyšok tejto sezóny a pripraviť si mužstvo do tej budúcej. Rozhodujúcim zápasom môže byť tento v 20. kole, kedy sa stretneme so Zlatými Moravcami. Ak v ňom nebudeme bodovať, s najväčšou pravdepodobnosťou sa môžeme rozlúčiť s účasťou v hornej šestke,“ plne si uvedomoval vážnosť situácie.

Práve zápas s ViOn – om je pre túto chvíľu pre nás zápasom jari, možno sezóny. Plne si to uvedomuje aj náš tréner brankárov. „Sme si vedomí dôležitosti duelu so Zlatými Moravcami a zodpovedne sa na tento zápas pripravujeme. Našim cieľom je, aby sme si po záverečnom hvizde rozhodcu odvážali tri body a mali tak stále šancu na umiestnenie v prvej šestke. Boli by sme radi, keby tento duel videlo čo najviac seredských fanúšikov a po zápase odchádzali zo štadióna spokojní s našou predvedenou hrou a samozrejme aj s konečným výsledkom.“

Môžu po zápase s Ružomberkom nastať zmeny v základnej zostave? A čo by odkázal fanúšikom klubu? „Áno, uvažujeme nad zmenami. Máme široký káder a je dobre, že hráči cítia konkurenciu. Fanúšikom odkazujeme, nech nás prídu povzbudiť v čo najväčšom počte a tí, ktorí boli na prvom zápase, mohli vidieť, že mužstvo má charakter, chuť po víťazstve a snahu bojovať o dobrý výsledok až do poslednej minúty!“ zakončil rozhovor Roland Praj.

Súvisiace príspevky