Na Tehelnom poli rozhodol Andraž Šporar

V 16. kole základnej časti Fortuna ligy sme cestovali na pôdu majstra – na Tehelnom poli sme proti Slovanu Bratislava dlho odolávali, až nás gólovo zlomil slovinský kanonier Andraž Šporar, po ktorého zásahoch domáci vyhrali 2:0 a predčasne sa stali jesennými majstrami súťaže.

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF iClinic Sereď 2:0 (0:0)

Góly: 77. a 82. Šporar

Rozhodoval: Marhefka, 4371 divákov.

Slovan: Šulla- Pauschek (80. Medvědev), Abena, Božikov, de Marco- Nono (65. Rabiu), Ljubičič- Daniel, Holman, Dražič – Ratao (65. Šporar).

ŠKF iClinic: Iliev- Dabó, Ba, Hučko, Slaninka – Lukáčik, Ventura- Morong (87. Cléber), Pankaričan (85. Rorič), Iván – Špehar (65.Louka).

Prvý polčas nespĺňal väčšie parametre. Slovan nastúpil v značne pozmenenej zostave a nedostával sa do šancí tak, ako si to publikum na Tehelnom poli zaiste želalo. Prvý vzruch priniesla 25. min a Nonov priamy kop, ktorý pokryl Iliev. V 38. min zlikvidoval aj Danielov pokus.

Druhý polčas bol živší. V jeho úvode pálili ostrými, no nepresne Abena s Pauschekom. V 63. min tesne nad z dobrej parkety skúšal šťastie Špehar. Dianie na ihrisku ovplyvnilo domáce striedanie. Na ihrisko sa dostal Andraž Šporar a menilo sa skóre. V 77. min sa na pravom krídle presadil Daniel a jeho center doklepol do bránky – 1:0. V 82. potiahol akciu Dražič po zisku lopty, naľavo uvoľnil slovinského kanoniera, ktorý povedľa Ilieva pridal víťaznú poistku – 2:0.

V 17. kole Fortuna ligy privítame v sobotu 30. novembra 2019 o 14:00 h v Myjave futbalistov MFK Zemplín Michalovce.