Fantázia!!! Po víťazstve nad Spartakom postupujeme do prvej šestky!!!

Klubové sny dostali pečiatku reality. Postúpili sme do skupiny o titul po rozdelení tímov po základnej časti Fortuna ligy! Historický okamih pre seredský futbal sme veľkými písmenami napísali v zápase so Spartakom Trnava po výhre 3:1. Neskutočné. Ako s nováčikom súťaže s nami málokto počítal, ale ukázali sme, že vízia, srdce a charakter dokážu divy. V živote, aj vo futbale.

ŠKF iClinic Sereď – FC Spartak Trnava 3:1 (0:0)

góly: 70. Sus, 79. Hučko, 90, Čonka (vl.) – 54. Grendel

rozhodoval: Sedlák, 2543 divákov, hralo sa v Myjave.

ŠKF iClinic: Penksa – Sus, Michalík, Ba (46. Špehar), Hučko – Menich, Adekuoroye – Morong (78. Mečiar) , Baéz, Iván – Lačný (71. Kuzma).

Spartak: Rusov – Turňa, Abena, Košút (81. Pekár), Čonka – Janečka, Grendel – Ashiru (73. Tavares), Yilmaz, Markoski (46. Lucas Lovat) – Depetris.

Už úvodné minúty dali jasne na známosť správnu taktickú pripravenosť nášho mužstva. Dôsledne sme si strážili priestor pred vlastným pokutovým územím a snažili sme sa po zisku lopty podnikať rýchle a kolmé brejky. Trnava, kráčajúc k potrebnému víťazstvu, tak musela hrať „do plných“. V úvodnej 10- minútovke to dvakrát strelou skúšal kapitán FC Spartak Erik Grendel, pri jeho zakončeniach bol Penksa na správnom mieste. V 23. min sme sa dostali do sľubnej šance  – akciu rozbehol Iván, fantasticky do behu načasoval prihrávku Morongovi, ktorý z uhla vyprášil rukavice brankára Rusova. Z následného rohového kopu vznikol v šestnástke hostí závar, po ktorom zakončoval Michalík, Abena jeho pokus zblokoval.

Trnava sa v 54. min dostala do vedenia a pomyselne prevzala kľúč od postupových dverí. Pred šestnástkou išiel do sklzu kapitán Michalík a Yilmaz cez neho prepadol, síce ku kontaktu tam nedošlo. Z priameho kopu sa svojim typickým spôsobom trafil parádne k žrdi Grendel – 0:1. Tento moment nás nezlomil. Bojovú zástavu nášho tímu pozdvihol Alex Iván. V 60. min sa individuálne presadil cez dvojicu obrancov, prihral na šestnástku Morongovi, ktorého zakončenie skončilo na brvne. V 70. min sa opätovne na ľavom krídle presadil Iván, jeho strieľaný center preletel popred domácu bránku a do siete ju dokopol Sus – 1:1. O 10 minút sme už viedli. Najprv Ivánov center z priameho kopu zakončoval Michalík a Rusov jeho hlavičku brav&ua cute;rne vytlačil na roh. Zahrával ho Iván, loptu predĺžil Abena a druhý krajný obranca ŠKF iClinic Tomáš Hučko hlavou namieril do ľavého horného rohu – 2:1! Bodku za stretnutím dala situácia z nadstaveného času, keď si Mečiarov strieľaný center nešťastne zrazil do vlastnej siete Čonka.

Tréner Karel Stromšík po historickom postupe: „Vedeli sme, že Trnava bude po zmenách ťažký súper a očakávali sme náročný zápas. Spolu s kolegom Petrom Lérantom sme si súpera pozreli na zápase na Slovane, rozoberali sme hráčov, premýšľali, čo by na nich platilo. Hráči naše pokyny, ako sa hovorí, splnili do bodky a je úžasné, že sme zdolali stále úradujúceho majstra a dostali sa do hornej šestky.“

Chalani, veľmi pekne Vám ĎAKUJEME za nezabudnuteľné okamžiky pre fanúšikov a celý klub ŠKF iClinic Sereď!!!