feb 22, 2019

V Nitre hostíme lídra ŠK Slovan Bratislava

S rešpektom a pokorou privítame v sobotu s úvodným výkopom o 14:00 h na štadióne v Nitre aktuálneho tabuľkového lídra. ŠK Slovan Bratislava v doterajšom priebehu Fortuna ligy neokúsil pocit prehry, v 20. kole súťaže sa však napriek pozícii outsidera nemienime dopredu vzdávať a spolu s fanúšikmi veríme v pozitívny výsledok pre naše klubové farby.
 
 
Zimná príprava ŠK Slovan
 
Zverenci trénera Martina Ševelu zimovali na vedúcej priečke v tabuľke s bilanciou 14 výhier, 4 remízy, skóre 47:17 a ziskom 46 bodov. Slovan na jeseň remízovo zaváhal iba 4 – krát, vždy v domácich súbojoch na Pasienkoch, v zápasoch na ihriskách súperov bol stopercentný. Manažment klubu nemá s mužstvom krátkodobé, ale skôr dlhodobé európske ciele a tomu zodpovedajú aj jeho kroky na transferovom poli – na slovenské pomery už beztak kvalitný káder systematicky dopĺňa a vyvažuje kvalitou. V zimnej prestávke klub opustili v jesennej časti menej vyťažovaní hráči – Rundič, Savičevič, Schet, Van Haaren, Saláta a v posledných hodinách aj stopér Laczkó a všetkým nám dobre známy brankár Matúš Ružinský, ktorým bolo umožnenie hosťovanie.
 
Zisk titulu a vypredané Tehelné pole – tak znejú hlavné ciele klubu pre odvetnú časť sezóny. Napomôcť k ich naplneniu má maďarský stopér s reprezentačnými skúsenosťami Richárd Guzmics a brazílsky útočník Rafael Ratao. Slovanu sa v príprave darilo premenlivo, aj z úst vedenia zaznela kritika na defenzívny prejav mužstva, čelil však kvalitným európskym celkom, pričom dokázal zdolať aj ruský Lokomotiv Moskva. 
 
 
Predstavenie súpera
 
Slovan oslavuje 100 rokov od svojho založenia. Klubové vedenie intenzívne pracuje na kvalitatívnom progrese stavby kádra. V bránke sa stal číslom 1 Dominik Greif, vysoký, pružný gólman s pozitívnym vyžarovaním. Nielen výkonmi sa podobá na svojho talianskeho rovesníka Donnarummu. Obrannú formáciu má tréner Ševela stabilizovanú, Bulhar Božikov a Slovinec Bajrič sú pevnou stopérskou hradbou ŠK Slovan. Naľavo hráva ofenzívne ladený Arťom Suchockij z Ukrajiny, majúci výborný rotovaný center. V Dunajskej Strede si poranil rameno Mitch Apau, na jeho mieste by mal nastúpiť Jurij Medvědev.
 
V stredovej formácii vypadne kvôli kartovému trestu Marin Ljubičič. Na jeho post na pozícii 6- tky sa ponúkajú Nono a Rabiu. Pre hru belasých je životne dôležitý Joeri de Kamps, ktorý robí takzvanú „čiernu robotu“. Typickým špílmachrom je maďarský legionár David Holman, ktorý zásobuje ofenzívny trojlístok Slovana v zložení Čavrič – Šporar – Moha. Táto trojica si fantasticky rozumie – Srb Čavrič je neuveriteľne rýchly, nabieha si za obrannú líniu na hranici ofsajdového postavenia. Maročan Moha je pre zmenu virtuóz s loptou, neskutočne technicky vybavený futbalista, schopný sa presadiť v súboji 1-1 akýmkoľvek spôsobom. Podľa mnohých je najlepším hráčom na našich ligových trávnikoch. Slovinca Andraža Šporara netreba obšírnejšie predstavovať, je najlepším strelcom Fortuna ligy, nebezpečný z každej streleckej pozície. Sila Slovana je obrovská. 
 
 
Posledný ligový zápas ŠK Slovan
 
Šláger 19. kola priniesol súboj o čelo tabuľky. Slovan cestoval do Dunajskej Stredy s 8 – bodovým náskokom a pred návštevou 12135 divákov zvíťazil 1:0. Zápasový film priniesol viacero zaujímavých i sporných situácií. O všetkom podstatnom rozhodla 78. min, v ktorej zahral rukou vo vlastnej šestnástke pravý obranca DAC Cesar Blackman a nariadený pokutový kop s prehladom premenil Šporar. Zostava Slovana: Greif – Apau (26. Medvédev), Bajrič, Božikov, Suchockij – De Kamps, Ljubičič – Čavrič (90. Dražič), Holman (85. Guzmics), Moha – Šporar. 
 
 
Prognóza duelu
 
Sereď je úspešná preto, pretože hrá ako jeden kolektív. Srdcom. Keď je to z našej strany podporené kvalitou, vierou vo svoje schopnosti a dávkou športového šťastia, ktorému treba ísť naproti, úspech sa dostaví. Všetci veríme, že už proti Slovanu. Máme svoju identitu, ambície. Postaví sa proti nám najťažší možný súper na slovenských trávnikoch. Nezľakneme sa, naopak, veríme, že nám zverenci Karla Stromšíka pripravia pravý futbalový zážitok podporený nám želaným výsledkom. Odvážnym patrí svet. Sereď do toho!
 
 
Autor: Miroslav Čief