júl 03, 2020

Rozhovor s Majom Roričom

 

 

Má talent, ambície a minulosť v dorasteneckých mužstvách talianskeho Interu Miláno. Bol kapitánom v mládežníckych celkoch Slovinska a koncom minulého leta sa rozhodol, že svoje kariérne kroky nasmeruje do Serede – Maj Rorič (20) sa pomerne hladko v ŠKF iClinic etabloval a hlavne v jesennej časti nastupoval pravidelne v strede zálohy nášho mužstva . Na jar si vinou konkurencie zatiaľ zahral menej, ale chvályhodný výkon podal v sobotu proti FC Nitra (1:0) – v zápase, ktorý definitívne potvrdil naše účinkovanie v novom ročníku Fortuna ligy.

 

Proti Nitre zahrali naši chlapci výborne, s energiou, oduševnením. Boli lepší ako súper a zaslúžene zvíťazili. „Bol to tvrdý zápas, ale ukázali sme charakter a hrali sme so srdcom. Túžili sme vyhrať. Vedeli sme, že ak vyhráme, budeme v bezpečí čo sa týka záchrany a myslím si, že sme dali tomu 100% a tiež sme hrali celkom dobrý futbal,“ hovoril na úvod Maj.

 

Potešil sa, že si po dlhšom čase zahral v základnej zostave Petra Léranta. Príležitosť predviesť sa dostal v ťažkom, dôležitom dueli. Odohral 90 minút. „Snažil som sa čo najviac pomôcť svojmu tímu, pokúsiť sa zorganizovať hru a byť agresívnym odoberačom lôpt. Myslím si, že to bol od nás dobrý výkon tímu a osobne som šťastný, že som mohol hrať. Spadol nám kameň do srdca, som rád, že sme nadviazali na úvodné dve remízy po reštarte a po dlhšom čase sa nám podarilo zvíťaziť. Sme zachránení a zostávajúce dva zápasy môžeme hrať bez väčšieho tlaku,“ pokračoval.

 

V minulom ligovom ročníku sme obsadili konečnú 6. priečku, hrali sme v skupine o majstra. V tomto roku skončíme nižšie, no pokúsime sa o čo najlepšie umiestnenie. „Chceli sme hrať v skupine prvých šiestich, o majstra, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Takže našim ďalším cieľom bolo byť zachránení čím skôr a dať srdce do zápasov v každom zápase až do konca sezóny. Vo Fortuna lige nie sú ľahké zápasy, každý zápas má svoj príbeh a obtiažnosť. Pokúsime sa zvládnuť dva zápasy, ktoré nám ešte ostávajú, proti AS Trenčín a Zlatým Moravciam,“ zaželal si. 

 

Spojenie hráča, ktorý sa priúčal futbalovým tajom v Interi Miláno, a Serede, to si žiada vysvetlenie. Ako prišlo k Majovmu spojeniu s naším klubom? „Chcel som urobiť zmenu vo svojej kariére a z mládežníckeho futbalu sa preorientovať na skutočný profesionálny futbal. Prišiel som sem, aby som hral čo najviac, aby som vylepšil svoju hru a pomohol tímu dosiahnuť vytýčené ciele. Bohužiaľ, nastalo koronavírusové obdobie a táto sezóna je taká zvláštna… Od začiatku môjho príchodu do Serede som sa však so svojimi spoluhráčmi cítil veľmi dobre, pretože mi pomohli zvyknúť si na novú krajinu, jazyk a ligu. Myslím si, že som tu vyrástol ako človek a som rád, že som sa rozhodol prísť do Serede.“

 

Jeho kariérna dráha je nasledovná: „Začal som hrať futbal, keď som mal 5 rokov v Slovinsku za tím NK Olimpija Ľubľana. Potom som vo veku 6-9 rokov hrával za klub v mojom meste Škofja Loka (NK Polet), keď som bol neskôr pozvaný do klubu s názvom NK Triglav Kranj, kde som pôsobil 6 rokov. V 15- tich rokoch som sa pripojil k tímu NK Domžale, odkiaľ som ako 16- ročný odišiel zo Slovinska, aby som hral za Inter Miláno v Taliansku. V Interi som hral 3 roky v mládežníckych tímoch do 17,18 a 19 rokov. Hral som mládežnícku Ligu majstrov UEFA, dvakrát som vyhral taliansku ligu so svojimi tímami a veľa som sa v tom období zlepšil. Hrával som aj za slovinský národný tím v kategóriách U16 až U19 ako kapitán. Do reprezentácie Slovinska do 21 rokov som ešte nebol pozvaný,“ poznamenal.

 

Maj, narodený 7. februára 2000, fanúšikom Serede prezradil niečo aj zo svojho súkromia. „Svoj voľný čas rád trávim rozprávaním sa so svojimi priateľmi, priateľkou a rodinou. Rád sledujem v televízii futbalové zápasy, mám rád seriály Prison Break a Money. Tiež rád čítam. Mojim obľúbeným filmom je Gól a rád sledujem ďalšie športy ako basketbal a tenis. Mojím futbalovým snom je hrať na najvyššej možnej úrovni a zlepšovať sa každý deň,“ zakončil náš rozhovor Maj Rorič.

 

 

Autor: Miroslav Čief

Foto: Ján Mintál

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.