apr 14, 2020

Spoliehame sa na inteligenciu a charakter hráčov a členov realizačného tímu

 

 

V minulých dňoch uplynul mesiac od vypuknutia koronavírusu na Slovensku a s tým prijatých množstvo opatrení, medzi ktoré patrilo aj zrušenie všetkých športových podujatí na Slovensku.
 
 
Aká je situácia a čo všetko sa udialo v našom klube nám priblížil Roman Adamčík, generálny manažér klubu:
 
 
Samozrejme nikoho táto situácia neteší najmä v tej súvislosti, že ide o zdravie všetkých ľudí. Myslím, že medzi prvými sme zvolili prísne opatrenia a nastolili sme individuálny tréning A mužstva a prerušili tréningový cyklus u mládežníckych družstiev. Tréneri spracovali individuálne tréningové plány a komunikujú s hráčmi.
 
 
Ako vyzerá situácia s Fortuna ligou?
 
 
Je známe, že Fortuna liga bola prerušená. Stále čakáme na definitívny verdikt ako so súťažou ďalej. Zatiaľ UEFA trvá a prosí národné súťaže, aby nekončili predčasne svoje ligy. Tu musím upozorniť na výbornú prácu ÚLK, ktorá na dennej báze informuje všetky kluby o rokovaniach s UEFA ako aj o nových ustanoveniach zákonov s príslušným právnym výkladom. 
 
 
Táto situácia urobila škrt cez rozpočet mnohým, aj veľkým klubom.
 
 
Samozrejme. Ekonomická situácia bude zložitá. V našom prípade a myslím aj v iných kluboch na Slovensku napĺňajú rozpočty klubov úspešne fungujúce firmy.
A viaceré firmy s touto vzniknutou situáciou prichádzajú o príjmy a možnosť podpory iných aktivít sa zmenšuje. Môže sa zdať, že šport by mal byť v úzadí problematiky, ale profesionálny šport takisto generuje množstvo zamestnancov s riadnymi odvodmi a daňami voči štátu. 
 
 
Komunikovali ste už vzniknutú situáciu s hráčmi, trénermi?
 
 
V klube sme v rámci administratívy neprestali pracovať. Dokončili sme dosť zložitý proces licenčného konania a samozrejme zaoberali sa vzniknutou situáciou. Nebude to nič ľahké. Už nás informovali naši partneri o ich hospodárskej situácii, ktorá v mnohých prípadoch nie je jednoduchá.
Podrobili sme v klube dôkladnej analýze všetky možnosti a sledujeme legislatívny vývoj  ako aj možnosti podpory zo strany UEFA a následne SFZ,  nakoľko my fungujeme ako akciová spoločnosť so zamestnancami. Sme odhodlaní urobiť všetko preto, aby sme toto zložité obdobie prežili.
 
Pri rokovaniach s hráčmi a trénermi A mužstva sa spoliehame na ich inteligenciu a charakter v tomto zložitom období pre každého.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.