mar 05, 2020

Preladenie na ligové konfrontácie

 

 

 

Prežili sme niekoľko ťažkých dní. A dve ťažké porážky v zápasoch, v ktorých to mohlo dopadnúť inak. V nedeľu sme sa predstavili v priamom súboji o prvú šestku a prehra 1:2 s AS Trenčín znamená, že si ju v tomto ligovom ročníku nezahráme. V stredu sme napokon vypadli aj zo Slovnaft Cupu, keď bol nad naše výsledkové sily MFK Ružomberok. Prežívame skutočne ťažké dni pre celú futbalovú Sereď. Ale s vierou a čistou hlavou musíme pozerať napred!

 

Peter Lérant: Chýbala nám kvalita

 

Súboj s MFK Ružomberok vo štvrťfinále pohárovej súťaže bol pre nás veľkou výzvou. V prípade úspechu, čiže postupu, by to boli opäť historické okamihy pre náš klub, v semifinále pohára sa naša Sereď totižto ešte nikdy neocitla. A tohto roku sa tak ani nestane. Príčin je viacero. V prvom rade, výsledkovo sme tento súboj nezvládli podľa predstáv a želaní.

 

Káder sa pred týmto súperom preosieval. Pre zranenie chýbali Matej Vuk, Alex Iván, Nicolas Šumský a Senad Jarovič. K nim sa pridal vykartovaný Tomas Dabó. Iba na lavičke ostali Adnan Kanurič či Martin Slaninka. Naopak, šanca sa naskytla pre Pavla Penksu, Martina Mečiara a Filipa Pankaričana. Do zápasu sme vstupovali v značne pozmenenom zložení, ale nezačali sme zle.

 

Zlomový bol úvodný gól v 11. min zápasu, ktorému predchádzal prísne odpískaný faul Tomáša Hučka na prenikajúceho Regáliho. Z nariadeného priameho kopu sa presadil, podobne ako v ligovom dueli prednedávnom, ľavý stopér MFK Filip Twardzik. Odrazu sme strácali hernú niť. Len veľmi sťažka sme sa dostávali na dostrel súperovej bránky, je však pravdou, že defenzívny val MFK s tromi stopérmi majú problém odomykať všetky tímy vo Fortuna lige. My sme sa veľmi ťažko presadzovali, takmer všetky lopty sa nám z hrotu vracali späť.

 

Zásadný bol druhý gól, ktorý padol po menšom zaváhaní Pavla Penksu. Nekameňujeme ho za to, dvojgólové manko sa nám však už doháňalo ťažko. V prvom polčase sme takmer vôbec neohrozili Matúša Macíka, kombinovať sa nám darilo len ďaleko od jeho bránky. Chýbal z našej strany moment prekvapenia. Niečo nečakané. Záblesk individuálneho majstrovstva niektorého z našich hráčov.

 

Ružomberku veľmi pomohol návrat stopéra Jána Masla. Dvojmetrového obra, ktorý nielenže vyhrával takmer všetky hlavičkové súboje, ale umne dirigoval obranu. Tá nepoľavovala. Nevedeli sme sa presadiť. Prvé strelecké pokusy zaznamenal až v závere zápasu veľmi aktívny Denis Potoma, ale on, takisto po hlavičke Louka, sa nepresadil.

 

Tréner ŠKF iClinic hodnotil zápas triezvo: „Odohrali sme ťažké stretnutie. Na niektorých hráčoch bola vidieť únava, ďalší nám vypadli pre zranenie. Súper pôsobil živším dojmom, hral priamočiaro a získaval odrazené lopty. Nám chýbala kvalita, o výsledku rozhodli naše zbytočné straty. Pohár je za nami a musíme plne preladiť na ligu.“

 

K trénerovi sa pridal kapitán Tomáš Hučko. „Nebolo to z našej strany to pravé. Ťažšie sme sa rozbiehali. Absentovala nám väčšia iskra, nápad a zápal. Nedokázali sme sa presadiť v ofenzíve, aby sme dostali súpera pod tlak a prinútili ho k chybám. Musíme sa dať dokopy a koncentrovať na zvyšok jarnej časti súťaže,“ hovoril.

 

Čo najskôr do pokojných vôd

 

Ako spomenul tréner Peter Lérant, už sa musíme naplno koncentrovať na ligové zápasy. V tabuľke Fortuna ligy totižto nemáme na bodoch ustlané – pred dvomi poslednými tímami, Nitrou a Pohroním, máme len 6- bodový náskok a aktuálne sme namočení v záchranárskych bojoch.

 

Pred nami je sobotňajší zápas proti MŠK Žilina. V Nitre, kde sa zápas odohrá, musíme minimálne bodovať. Postavíme sa proti aktuálne druhému celku tabuľky, ktorý ešte naháňa líderský Slovan a nepredá nám kožu lacno. To ani náhodou. Zverenci trénera Pavla Staňa hrajú na jar moderne, dynamicky, s veľkým pohybom a z troch zápasov majú na konte 7 bodov.

 

Musíme sa však pozerať na seba. Veriť vlastnému mužstvu a vlastným hráčom. Nepoddať sa po posledných dvoch zápasoch, aj keď sme si to v Seredi predstavovali určite inak. Ale musíme prijať realitu, spojiť sa a podporiť naše mužstvo, ktoré má srdce, charakter a dostatočnú kvalitu na to, aby nás túto jar potešilo skvelými výsledkami a dobrou hrou! Len sa čo najskôr musíme dostať do pokojných tabuľkových vôd… Sereď do toho!

 

Autor: Miroslav Čief

Foto: Štefan Hubinák 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.