feb 20, 2020

Zasvieť, futbalové nebo!

 

 

Prvý jarný zápas sme výsledkovo nezvládli. V 19. kole Fortuna ligy sme v Zlatých Moravciach remizovali s MFK Ružomberok 2:2. Bod sa nám po záverečnom hvizde rozhodcu Sedláka máli – bodaj by aj nie, naše ambície v tomto stretnutí boli bezpochyby víťazné. O to viac, že sme viac ako polčas hrali v početnej výhode na ihrisku. Víťaznú zápasovú misiu sa nám nepodarilo naplniť a k splneniu nášho interného klubového cieľa – postupu po hornej šestky, preto musíme v zostávajúcich troch kolách základnej časti urobiť čo najviac.

 

V jesenných intenciách

 

Mužstvo sa oproti koncu jeseni značne obmenilo. Prioritne nabralo na kvalite, prišlo k okysličeniu, zdvojeniu postov v snahe posunúť mužstvo na čo možno najvyššiu úroveň. V príprave nedosahovalo zlé výsledky a pod staro – novým trénerom Petrom Lérantom urobilo značný progres. Ukázal sa aj proti Ružomberku.

 

Proti Liptákom sa v základnej zostave objavili piati noví hráči – Michalík, Duranski, Šumský, Jarovič a brankár Kanurič. Od úvodných zápasových minút sme však nepôsobili nezohrato či nebodaj zakríknuto. Ťažšie sme sa však dostávali na dostrel Krajčírikovej bránky, či do jej blízkosti. MFK bol na jeseň známy tým, že pri jeho systéme 3-5-2 to majú súperi, ktorí sú aktívni a pokúšajú sa o dominanciu v zápase, ťažké. Týmto herným systémom bol súper úspešný a svoju úspešnosť preukázal aj proti nám.

 

Veľmi smolný moment pre nás, v 23. min múrom tečovaná Twardzikova strela, nás na istú chvíľu vyviedol zo zápasovej koľaje. Nevedeli sme sa účinne presadiť. Ani vzduchom, ani po zemi, utešene pribúdali len štandardné situácie zahrávané Ivánom. V šestnástke pred Krajčírikom sa škrtalo zápalkami, ale gólom nevzplanula žiadna z lôpt. Dej zásadne zmenila až 42. min, keď sa po druhej žltej a vzápätí červenej porúčal z ihriska Alexander Mojžiš, ľavý univerzál, slovenský reprezentant do 21 rokov.

 

Zaraz sa pred nami otvorili dvere možností, dostali sme príležitosť na to, aby sme polčas v početnej výhode využili. Nevieme si však pomôcť – ten prvý bol akoby z jesene. Nás prejav nebol zlý, na našich kopačkách bola očividná snaha, no súper z (polo) šance skóroval. Pokračovali sme v jesenných intenciách.

 

Pred ťažkou prácou

 

Klubovú vlajku zodvihol najlepší hráč v seredskom drese, Adam Morong. V súboji na pravej strane pred šestnástkou predčil Filipa Twardzika, pískala sa štandardka. Tú skvele zahral Alex Iván a práve Adam si v srdci defenzívy MFK urobil miesto a druhým dotykom prekonal Krajčírika. 1:1. Vyrovnané. Obrovská úľava. Nádej. Potrebné bolo zachovať pokoj. Súpera si „pripraviť“. Ten však hrozil. Agilný Gerec bol neustále v pohybe, ďalší reprezentant do 21 rokov Ladislav Almási dokázal ustáť ťažké súboje, hostia celkovo veľa behali a opierali sa o systém, síce ich bolo o jedného menej.

 

Nevyhli sme sa však osudovému zaváhaniu, ktoré nás stálo výsledok. Takáčov nadýchaný center po predskočení Dabóa v 68. min zužitkoval Štefan Gerec na druhý gól hostí a začalo sa dobýjanie liptovských hradieb. Dobre sme kombinovali na vlastnej polovici, či 30 metrov od súperovej bránky, do ponuky sa pýtal hlavne Nikolas Šumský, nedarilo sa nám však v šestnástke MFK, kde kraľovali stopéri súpera. A to im ešte chýbal kapitán a líder, dvojmetrový Ján Maslo.

 

Predsa sme však našli cestu k bodu. Išli sme do rizika. Hrali sme vabank. V jednej chvíli sme mali na ihrisku 5 čisto ofenzívnych hráčov, presadil sa striedajúci žolík Matej Vuk, naša nová akvizícia, po situácii, keď sa lopta odrazila od Mateja Mrvu a jeho nedorozumení s brankárom. Bod ale musíme prijať. Preťali sme ním sériu prehier a reálne, musíme sa pozerať aj za seba, nielen pred seba. Sme namočení do boja o záchranu a po remíze Nitry s Pohroním 0:0 sme minimálne odrazili atak mužstiev pod nami. Pred Nitrou mame 3- bodový a pred Pohroním 4 – bodový náskok, vzhľadom na túto skutočnosť nás čaká ešte ťažká práca.

 

Najbližšie hráme s ViOn Zlaté Moravce – Vráble a z pohľadu postupu do hornej šestky tabuľky nás čaká možno rozhodujúci zápas. Na nášho najbližšieho súpera, ktorý je v tabuľke Fortuna ligy 7. strácame 4 body, na 6. Spartak Trnava 5 bodov. Musíme zabrať. Najlepšie vyhrať. Nebude to jednoduché. Aj ViOn sa opiera o prepracovaný systém, málo inkasuje a na ihrisku má „poriadok.“ Na jeseň sme s ním v Myjave remizovali 0:0 a pamätáme si, aký to bol duel. Bez poriadnej šance…

 

Musíme poriadne zabrať! Kabína sa musí zomknúť a veriť, že sa nám môže podariť to, čo sa nám podarilo minulú jar. Postup. Tiež sme nemali najlepšiu štartovaciu tabuľkovú pozíciu pred finišom, ale výhrami v Nitre a so Spartakom Trnava sa nám to podarilo a tešili sme sa. A tej radosti veru bolo! Musíme sa snažiť zo všetkých síl úspešne zvládnuť sobotňajší duel a potom aj tie ďalšie, s Trenčínom a Žilinou.

Futbalové nebo, prosíme, zasvieť a dopraj Seredi podobné okamžiky, ako pred rokom! My snívame a veríme.

 

Autor: Miroslav Čief

Foto: Štefan Hubinák 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.