feb 15, 2019

Rozhovor s Tomášom Hučkom

Do veľkého futbalu ho vytiahla FK Dukla Banská Bystrica. Vtedy ešte prvoligovému manažmentu klubu spod Urpína neunikol pozornosti poctivý a rýchlonohý ľavonohý futbalista Tomáš Hučko, dovtedy si obliekajúci dres Slovana Duslo Šala. Na Štiavničky zamieril v zime 2006 a uviedol sa parádne – na umelej tráve zdolala Dukla v príprave práve Šalu 4:0 a po dva góly vsietili Michal Ďuriš a práve Tomáš. V Dukle patril až do jeho odchodu v lete 2013 k obľúbencom tribún, s bilanciou 179 zápasov a 13 gólov ho transferovo odkúpila MŠK Žilina.

 

Pod Dubňom zotrval 33- ročný ľavý univerzál do roku 2016, následne putoval na hosťovanie do Baníku Ostrava. Svoj posledný kariérny prestup, na jar 2018, taktiež dozaista neľutuje. Do Serede prišiel skromne, potichu, ani vo sne netušiac, že sa bude spolu s mužstvom tešiť z historického postupu medzi ligovú smotánku. Spokojnosť a vnútornú pokoru v ňom umocnilo aj skvelé 5. miesto po jeseni. Je si však vedomý, že v jarných ligových bojoch nás čaká tuhý boj o udržanie, v lepšom prípade vylepšení si nadobudnutého postavenia v tabuľke Fortuna ligy. 

 

V práve skončenej príprave dostal so spolupráčmi poriadne zabrať. „Zimná príprava nie je pre hráčov veľmi obľúbená, hlavne kvôli počasiu a terénom, ale prebehla v poriadku. V tréningovom procese sme robili prakticky všetko s loptami, takže aj to naberanie kondície bolo určite riešené lepšie takýmto spôsobom. Odohrali sme kvalitné prípravné stretnutia a preverili nás aj náročné stretnutia v Turecku. Nálada v šatni je výborná, sme super partia, takže všetko ide potom ľahšie. Teraz je pred nami jarný štart ligy, čaká nás náročný boj o prvú šestku, ale cítime sa byť pripraví a odhodlaní zdravo sa o ňu pobiť,“ začal rozhovor.

 

Priznáva, že aj jeho naše jesenné ligové ťaženie prekvapilo. „Myslím, že nikto nečakal, že budeme na 5. mieste s takým počtom bodov. Ale priznávam, že už keď som prišiel do Sereďe, hneď od začiatku som videl, že sú tu veľmi kvalitní hráči, takže v tomto smere to až také prekvapenie nie je… Samozrejme, veľa spravili aj noví tréneri, ktorí nadviazali v určitých veciach na prácu predošlého trénerského štábu a hlavne, dokázali z nás dostať maximum. Všetko si to akosi sadlo, aj povahovo sme sme si porozumeli, azda aj preto sme boli na naše možnosti takí úspešní.“

 

Odvetnú časť Fortuna ligy odštartujeme na trávniku nášho priameho konkurenta v boji o postup do skupiny bojujúcej o titul. „Bude to tuhý boj hneď od začiatku, kľúčový môže byť už tento zápas v Michalovciach, ktorý keby sa nám podarilo zvládnuť s bodovým ziskom, môžeme už veľmi reálne pomýšľať na udržanie sa v prvej šestke. Samozrejme, nasledujú neskôr 3 zápasy, z toho 2 odohráme doma, takže máme to vo vlastných rukách. Ja len verím a pevne dúfam, že si už do Michaloviec prenesieme dobrú formu z prípravy a dostaneme sa do schodnej pozície pre postup,“ pokračoval. 

 

Dôležité pre udržanie si požadovanej výkonnosti a vnútornej pohody hráča je jeho zázemie – či už rodinné alebo futbalové. Tomáš Hučko vyjadruje aktuálnu spokojnosť. „V klube i meste som spokojný. Našiel som v kabíne skvelú partiu, na štadión chodím každý deň s radosťou. Čo sa týka rodinky, taktiež výborne, domov to mám naskok, takže s ňou trávim každý deň a môžem sa jej venovať. Špeciálne boli u nás Vianoce, nakoľko sa nám nedávno narodil druhý synček, takže sme ich prvýkrát strávili vo štvorici a bolo to super. Najväčšiu radosť som mal z toho, ako malý rozbaľoval darčeky a tešil sa. Želám si, nech sme všetci zdraví, to je základ a dúfam, že svoju pohodu a radosť prenesiem aj na ihrisko,“ zakončil našu debatu.

 

Autor: Miroslav Čief 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.