Dvojgólová prehra v Michalovciach

V 2. kole nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy sme už po druhýkrát na jar cestovali do Michaloviec – na trávniku MFK Zemplín sme, žiaľ, opäť prehrali, tentoraz 0:2, pričom výsledkovo smerodajný bol prvý polčas.

MFK Zemplín Michalovce – ŠKF iClinic Sereď 2:0 (2:0)

góly: 17. Žofčák, 40. Zacharkiv

vylúčený: 88. Sus

rozhodoval: P. Hrčka, 1183 divákov

MFK Zemplín: Kira – Rota, Grič, Bezkorovajnyj, Vojtko – Casado – Diarra, Žofčák (61. S. Danko), Trusa, Kountouriotis (61. P. Kolesár) – Zacharkiv (75. Sulley).

ŠKF iClinic: Penksa – Sus, Ba, Menich, Hučko – Baéz, Adekuoroye (60. Lukáčik) – Lačný, Pankaričan (46. ST. Hillaire), Iván (71. Špehar) – M. Kuzma.

Prvý polčas ovládli zverenci domáceho lodivoda Antona Šoltisa. V našej zostave bola cítiť absencia dvojice Michalík – Morong. Michalovce začali aktívne, kombinačne, mali výborný pohyb a do vedenia ich dostal už klasicky ich kapitán Igor Žofčák – v 17. min po prihrávke Rotu ľavačkou k žrdi prekonal Penksu – 1:0. V 24. min sa utrhol našej defenzíve Ukrajinec Zacharkiv, ale z nájazdu gólovo nezakončil. Krátko pred uplynutím polhodiny hry zahral kvalitný priamy kop Miloš Lačný, lopta z jeho kopačky ale pohľadila len bočnú sieť Kirovej bránky. Veľmi zásadný moment prišiel v 40. min stretnutia – Žofčák fantasticky podvihol centrovanú loptu pätičkou, Diarra ju nasmeroval pred bránku, ktorú pravý obranca Martin Sus posúval Penksovi tak nešťastne, až ju Zacharkiv, číhajúci ako strelecký sup, bez prípravy poslal do siete – 2:0.

V druhom polčase sme spresnili hru, domáci však naše snahy o vytvorenie si tlaku pred Kirom otupovali aktivitou, kombinačnou pestrosťou a systémovou vyzretosťou. Gól v sieti MFK Zemplín visel na vlásku reality v 75. min po zakončení Miloša Lačného. V 82. min sme sa čertili po zákroku Rotu na Baéza, dožadujúc sa penalty.

Tréner Karel Stromšík: „Prvý polčas nám nevyšiel. Produkovali sme množstvo nepresností, chýbala nám agresivita v súbojoch a neboli sme silní na lopte, čo bola voda na domáci mlyn. Myslím si, že v závere prišla situácia s faulom na Baéza v domácej šestnástke.“

Súvisiace príspevky