júl 16, 2020

Zhrnutie sezóny 2019/2020

 

 

 

 • Náš klub ŠKF iClinic Sereď odohral vo Fortuna Lige 27 zápasov. Bilancia po úplnom skončení sezóny je 6 výhier, 9 remíz a  12 prehier so ziskom 27 bodov. Počas celej sezóny naše mužstvo v lige strelilo 29 gólov a 41 inkasovalo. Naše mužstvo sa umiestnilo vo Fortuna Lige na 9. mieste a v Slovnaft Cupe sa naša cesta skončila na jar až v štvrťfinále, keď sme prehrali doma proti tímu MFK Ružomberok výsledkom 0:2.

 

 • Jesennú časť naše mužstvo viedol tréner Slavche Vojneski od 1. kola zápasom vonku proti tímu FC Spartak Trnava až po zápas 18. kola, ktorý sme odohrali vonku proti tímu FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Počas tejto doby kedy viedol mužstvo z pozície hlavného trénera naše mužstvo skončilo s bilanciou 4 výhier, 6 remíz a 8 prehier. Počas tohto obdobia naše mužstvo v lige strelilo 17 gólov a 26 inkasovalo.

 

 • Po prehre 2:1 v zápase 18. kola s tímom FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa skončil na poste hlavného trénera na vlastnú žiadosť a svoje rozhodnutie oznámil na pozápasovej tlačovej konferencií.

 

 

 

 • Počas tohto obdobia sa zapísali medzi strelcov mužstva títo hráči: 3x Dino Špehar, 3x Tidiane Djiby Ba, 2x Adam Morong, 2x Tomáš Hučko, 1x Alex Iván, 1x Cléber Nascimento da Silva, 1x Denis Ventúra, 1x Filip Pankarićan, 1x Roko Jureškin.

 

 • Do listiny strelcov sa v tomto období zapísali aj dvaja hráči súperov – ktorý si strelili vlastný gól v našich zápasoch: 1x Gustavo Cascardo, 1x Ján Nosko.

 

 • Najlepšími strelcami nášho mužstva za jesennú časť sezóny 2019/2020 sa stal chorvátsky útočník Dino Špehar a senegalsky obranca Tidiane Djiby Ba, keď obidvaja na jeseň skórovali 3 – krát.

 

 • Jarnú časť naše mužstvo viedol tréner Peter Lérant od 19. kola domácim zápasom proti tímu MFK Ružomberok až po posledný zápas v tejto sezóne, čiže 5. kolo Fortuna Ligy nadstavbovej časti o udržanie, ktorý sme odohrali vonku proti tímu FC ViOn Zlaté Moravce. Počas tejto doby naše mužstvo skončilo s bilanciou 2 výhier, 3 remíz a 4 prehier. Počas tohto obdobia naše mužstvo v lige strelilo 12 gólov a 15 inkasovalo.

 

 

 • Počas tohto obdobia sa zapísali medzi strelcov mužstva títo hráči: 4x Matej Vuk, 2x Dino Špehar, 2x Filip Pankarićan, 1x Adam Morong, 1x Denis Potoma, 1x Martin Mečiar, 1x Tomáš Hučko.

 

 • Najlepším strelcom nášho mužstva za jarnú časť sezóny 2019/2020 sa stal chorvátsky krídelník Matej Vuk, ktorý na jar skóroval 4 góly.

 

 • Po skončení sezóny 2019/2020 sa stal vo Fortuna Lige najlepším strelcom nášho mužstva s 5 gólmi Dino Špehar. Najlepším nahrávačom mužstva bol Alex Iván, ktorý zaznamenal 7 asistencií. Obidvom našim hráčom srdečne gratulujeme.

 

 

 

 • Ďakujeme našim fanúšikom, ktorí nás podporovali a cestovali na naše zápasy v priebehu celej sezóny 2019/2020. Nová sezóna 2020/2021 začína 8.8.2020. Jedine spolu sme silnejší, ŠKF iClinic Sereď.

 

 

 

Autor: Milan Bojnanský

Foto:  Jozef Bedej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.