júl 14, 2020

Posledný zápas sezóny, debut brankára Yakubu

 

 

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch – Hrnčár, Haspra, Tóth, Orávik – Gustavo, Grozdanovski, Sloboda, Kovaľ (55. Švec) – Ďubek (65. Mihálik) – Mészáros (77. Cmiljanić)

 

ŠKF iClinic Sereď: Yakubu – Morong, Michalík, Djiby Ba, Dabó – Pankarićan (64. Potoma), Adekuoroye (69. Jarović) – Iván (78. Mečiar), Rorič, Vuk – Špehar

 

Góly: 13. Ľubomír Michalík (vlastný gól)

 

Žlté karty: 75. Grozdanovski, 81. Mihálik, 89. Sloboda – 1. Morong, 45. Rorič, 75. Špehar, 81. Djiby Ba, 83. Mečiar, 90. Dabó

 

Rozhodovali: Straka – Ádám, Mihalík

 

Diváci: 1 100

 

Komentár

 

  • Pred zápasom poďakovali za 3 a pol roka výbornej práce pre náš klub brankárovi Pavlovi Penksovi náš generálny manažér Roman Adamčík a prezident klubu Róbert Stareček.

 

Penksa

Picture 1 of 1

 

  • Ligový debut si pripísal v drese nášho klubu nigérijský brankár Mathew Yakubu, ktorý odchytal celý zápas.

 

  • V 11. minúte mohli ísť Zlaté Moravce do vedenia, keď spoza šestnástky strela Petra Orávika letela vedľa ľavej žrde.

 

  • V 12. minúte centroval z ľavej strany Martin Tóth na rozbehnutého Martina Kovaľa. Ten posunul loptu do stredu pokutového územia na Gustava, ktorého strelu vyrazil brankár Yakubu. Odrazená lopta sa dostala k Andrásovi Mészárosovi, ktorý obišiel vybehnutého brankára Mathewa Yakubu a strelou z uhla skóroval aj napriek tomu, že sa gólu snažil zabrániť na bránkovej čiare Ľubomír Michalík a po nešťastnom odraze od jeho nohy lopta skončila v bránke – 1:0.

 

  • V 39. minúte rozohrával z pravej strany voľný kop Tomáš Ďubek. Nakrátko nahral svojmu spoluhráčovi Antonovi Slobodovi, ktorý vysoko prestrelil našu bránku z pravej strany hranice našej šestnástky.

 

  • V 42. minúte Tomás Dabó hodil loptu Dinovi Špeharovi, ktorý bol vnútri súperovej šestnástky. Dino loptu podržal, vyšiel zo šestnástky, odovzdal loptu Matejovi Vukovi, ktorý centroval loptu do stredu šestnástky, kde našiel Maja Roriča. Maj si loptu prebral ale prestrelil bránku Branislava Pindrocha.

 

  • V 56. minúte Ľubomír Michalík nakopol loptu z vlastnej polovice ihriska pred súperovu šestnástku, kde nešťastne odhlavičkoval loptu Dávid Hrnčár. Za ním stál zbiehajúci Alex Iván, ktorý si prebral loptu a trafil Branislava Pindrocha.

 

  • V 71. minúte Alex Iván viedol loptu po ľavej strane ihriska na súperovej polovici. Keď sa priblížil k hranici šestnástky, zasekol si Tomcheho Grozdanovského a odcentroval loptu na stred ihriska pred šestnástku Denisovi Potomovi. Denis si loptu posunul a vystrelil na bránu, kde si strelu pokryl do svojho náručia Branislav Pindroch.

 

  • V 79. minúte vytiahol dvojicu hráčov Zlatých Moraviec Maj Rorič, ktorý odovzdal loptu Denisovi Potomovi. Denis Potoma sa snažil vysunúť do útoku Adama Moronga, avšak túto prihrávku mu zachytil Jakub Švec, ktorý si loptu prebral, vyviezol ju takmer na polovicu ihriska a nahral loptu medzi dvoch našich obrancov na zbiehajúceho Borisa Cmiljanića, ktorý si loptu vyviedol po hranicu našej šestnástky a vystrelil tesne vedľa našej pravej žrde.

 

  • Koncom 81. minúty po odhlavičkovaní lopty von zo šestnástky od Dávida Haspru sa k lopte dostal Martin Mečiar, ktorý z hranice šestnástky strelou z prvej ohrozil brankára Branislava Pindrocha.

 

Po konečnom hvizde sa zápas 5. kola Fortuna Ligy nadstavbovej časti o udržanie medzi tímami FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble a ŠKF iClinic Sereď, skončil výhrou Zlatých Moraviec 1:0. Zároveň to bol náš posledný zápas v tomto ligovom ročníku 2019/2020, ktorý sme bohužiaľ nezakončili víťazstvom ale prehrou a naše mužstvo sa umiestnilo na konečnom 9. mieste.

 

Vyjadrenia trénerov

 

Branislav Mráz (tréner FC ViOn Zlaté Moravce –  Vráble): „Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať po dobrom výkone. Nepodarilo sa nám to úplne naplniť. Jednoznačne je ale víťazstvo pre nás dôležité. Myslím, že i zaslúžené. Vyšiel nám vstup do súboja. Boli sme aktívni, vysoko napádali. Vypracovali sme si šance. Mrzí ma, že sme sa presadili iba raz. Radšej by som bral, keby sme dali tri góly a súper jeden, keďže aj on mal priestor na skórovanie. Po zmene strán je opäť ťažké povedať, či sme sa báli o výsledok. Nebol tam žiadny zámer, aby sme nastúpili pasívnejšie. Chceli sme pokračovať vo vysokom napádaní. Súper sa dostal viac do hry. Niektorí hráči nám odchádzali. Nakoniec sme to ustáli. Škoda, že sme nevyužili ešte nejaký brejk. Čo ma ale trápi, robíme veľa technických chýb. Pokazené prihrávky, následne musíme veľa behať. Kazí to efekt zo zápasu.“ 

 

Peter Lérant (tréner ŠKF Sereď): „Dnes sme mohli hrať uvoľnene, nebolo ani teplo, dostali sme však rýchly gól a chalani znervózneli. Chýbala nám kvalita, hlavný cieľ pre tento rok bola záchrana, to sme splnili. S 9. miestom nie sme spokojní, keby sme boli dnes vyhrali, mohli sme ViOn predstihnúť.“

 

Autor: Milan Bojnanský

Foto:  Jozef Bedej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.