jún 03, 2020

Senad Jarović : Som presvedčený, že sa v lige zachránime

 

 

 

Výkonný výbor SFZ na svojom utorkovom zasadnutí zamietol odporúčanie Únie ligových klubov a reštartoval 2. ligu na Slovensku s tým, že jej víťaz sa stretne v barážovom dvojzápase s posledným mužstvom Fortuna ligy. Toto rozhodnutie VV ako najvyššieho orgánu SFZ výrazne zmenilo pomery v našej najvyššej súťaži, s tým, že ešte stále nemáme istotu definitívnej záchrany. V tabuľke figurujeme na 10. priečke so ziskom 22 bodov, pred posledným FK Pohronie máme náskok 6 bodov.

 

 

Na zmenu hracích modelov na Slovensku zareagoval aj útočník ŠKF iClinic Sereď Senad Jarović(nar. 22.1.1998), ktorý sa prednedávnom vrátil na Slovensko po jeho karanténnom pobyte v Nemecku. Rodák z Langenfeldu nám ochotne porozprával, ako trávil posledné týždne, aj to, akým smerom sa podľa neho bude vyvíjať naša sezóna.

 

 

V úvode rozhovoru nás zaujímala jeho momentálna situácia. „Som v poriadku, prišiel som predminulú sobotu na Slovensko a stihol som už odohrať prípravný zápas so Slovanom. Prišiel som o niečo neskôr z dôvodu, že nebolo ľahké prekročiť hranice. Bol som v Nemecku, potreboval som negatívny test na ochorenie Covid-19 a klub spravil všetko ostatné,“ začal svoje rozprávanie.

 

 

Karanténu po odchode zo Slovenska strávil v rodnom Nemecku. „S rodinou som bol celú dobu v Nemecku, bolo dobré byť v tom čase doma, všetci boli našťastie zdraví. V Nemecku nebolo povolené mať kontakt s inými ľuďmi, iba s rodinou, s ktorou žijete. Posledné 2-3 týždne to už ale bolo o niečo jednoduchšie, obchody a všetko ostatné bolo otvorené. Teraz sa snažím postarať hlavne o to, aby som zostal zdravý, takže po Seredi veľmi nechodím,“ pokračoval.

 

 

Koronakríza ho zasiahla, vlastne nás všetkých zastihla nepripravených. „Bola to iná, nepoznaná situácia pre každého z nás, myslím si, že nikto neveril, že by sa niečo také mohlo stať, že sa svet zastaví. Po prerušení ligy v marci a prepuknutí pandémie som mal všelijaké myšlienky, ale nebál som sa, postaral som sa o seba, aby som nemal kontakt s ostatnými ľuďmi a nenakazil sa. Voľný čas v Nemecku som využil na tréningy doma a behal som s trénerom Svenom Linnemanom, takže v tomto smere to bolo v poriadku.“

 

 

Senad je však už na Slovensku a teší sa, podobne ako celá naša kabína, na reštart Fortuna ligy, ktorá sa odohrá v skrátenom formáte – odohráme 5 zápasov s tým, že sa primárne budeme snažiť vyhnúť baráži o zotrvanie. „Som presvedčený, že v lige zostaneme aj na budúcu sezónu. Predchádzajúci schválený formát, podľa ktorého sa nevypadávalo, nám poskytoval isté bezpečie, hralo by sa nám ľahšie, ale opakujem – som presvedčený, že svoju situáciu zvládneme. Tešíme sa všetci hráči na zápasy. Trénujeme a pripravujeme sa na zápasy ako vždy a túžime nadviazať trebárs na jarnú výhru so Zlatými Moravcami a posunúť sa v tabuľke čo najvyššie. Máme 5 zápasov na to, aby sme s našou sezónou mohli vyjadriť spokojnosť,“ hovoril.

 

 

Pre Senada je pôsobenie v Seredi už v poradí treťou slovenskou klubovou zastávkou po Trnave a Zlatých Moravciach. Ako sa mu u nás darí? „Na Slovensku sa mi páči, cítim sa tu veľmi dobre, ľudia sú milí… V Seredi máme dobrý tím s dobrým duchom v šatni.  Ja osobne chcem pomôcť tímu vyhrať čo najviac zápasov a dosiahnuť nejaké góly, ktoré sú mojim poslaním, keďže som útočník. Zatiaľ som ešte v lige neskóroval, ale verím, že moja chvíľa ešte príde. Sme dobrá partia v šatni a verím, že naša skrátená sezóna sa bude uberať pozitívnym smerom a urobíme našim priaznivcom v týchto ťažkých časoch radosť hrou a výsledkami,“ zakončil hrotový útočník ŠKF iClinic Sereď.

 

 

Autor: Miroslav Čief 

Foto: Jozef Bedej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.