máj 31, 2020

Rozhovor s Adnanom Kanurićom

 

 

 

Neprežíval podľa vlastných slov ideálne obdobie. Koronakríza vystavila v marci stopku slovenskému ligovému futbalu, Fortuna liga sa na dlhé obdobie prerušila a vo svete vládla napätá situácia. Futbal chýbal. Našťastie, skutočnosti nasvedčujú, že čoskoro sa brány štadiónov otvoria a naša najvyššia súťaž bude pokračovať. Uvítal to aj Adnan Kanurić (19), mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny, brankárska jednotka ŠKF iClinic. Rozprávali sme sa s ním po tréningovom zápase, ktorý sme odohrali v piatok na bratislavských Pasienkoch proti majstrovskému ŠK Slovan.

 

 

Na úvod rozhovoru nás prirodzene zaujímalo, ako sa momentálne cíti a ako sa mu podarilo prekročiť Rakúsko – slovenské hranice a pripojiť sa k prvému tímu Serede. „Som v poriadku, ďakujem za opýtanie. Na Slovensko som sa vrátil pred necelými dvomi týždňami. Cestoval som cez hranice spoločne s Alexandrom Vucenovičom a ihneď ako sme sa dostali na Slovensko sme sa dostali do klubu a pripojili sa do tréningového procesu s tímom,“ začal rozprávanie.

 

 

Prečo sme spomenuli Rakúsko – slovenské hranice pri rodenom Bosniakovi? „Strávil som čas karantény v Rakúsku spolu so svojou rodinou a našťastie sme všetci zdraví. Nestretol som sa s nikým, kto by bol nakazený ochorením COVID-19. V tomto ohľade je všetko v poriadku,“ zvestoval dobré správy a pokračoval. „Situácia na Slovensku či v Rakúsku mi prišla nebezpečná. Nastala nová situácia pre všetkých. Nebál som sa však,  ale chcel som sa podieľať na ukončení pandemickej situácie dodržiavaním vládnych pravidiel. Moje dni v karanténe boli rôznorodé, kde som skoro každý deň strávil čas so svojou rodinou a pritom dvakrát denne trénoval. Dalo sa to zvládnuť.“

 

 

Po dlhých týždňoch bez lopty a spoločných tréningov či zápasov ale už svitá na lepšie časy. Fortuna liga by sa mala odštartovať v skrátenom formáte 13. júna, čo Adnan víta pozitívne. „Som rád, že pokračujeme v sezóne, futbal mi už chýbal. Veľmi dlhé obdobie som bol bez futbalu, takže sa veľmi teším, že budeme znova hrať. Áno, viem o tom, že sa zo súťaže nezostupuje, ale snáď to z nás odbremení nejaký tlak. Stále však chceme hrať dobrý futbal a snažiť sa dosiahnuť tie najlepšie výsledky, aké môžeme dosiahnuť,“ hovoril.

 

 

Mužstvo trénera Petra Léranta má za sebou už aj prvý prípravný zápas – v piatok podľahlo Slovanu Bratislava 0:2 po góloch Hentyho a Holmana, predviedlo však slušný výkon. I keď mal zápas prívlastok tréningový a o výsledok v ňom išlo najmenej, prehra mrzí, no pre hráčov išlo o pozitívny stimul smerom k obnoveniu sezóny. Konečne po dva a pol mesiaci odohrali zápas. „Tím tvrdo pracuje, každý sa snaží tlačiť na maximum, aby sme boli všetci na 100% spôsobilí na opätovné spustenie sezóny. My brankári máme každý deň brankársky tréning, potom sa pripojíme k tímu, robíme všetko, aby sme sa pripravili na reštart. Čo sa týka piatkového zápasu, Slovan má skvelý tím s mnohými dobrými hráčmi a vždy je dobré hrať proti tímom ako Slovan, pretože vás preveria zo všetkých stránok. Dozviete sa veľa vecí a musíte byť vždy na maximálnej úrovni výkonnosti. Sme radi za ten zápas a opakujem, každý sa teší na opätovné spustenie sezóny,“ rozprával.

 

 

Na záver rozhovoru by sme fanúšikom ŠKF iClinic Sereď radi priniesli menší prierez Adnanovej kariéry. V rokoch 2011-2017 pôsobil v akadémii Red Bullu Salzburg. „Hral som tam šesť rokov v mládežníckych tímoch, bolo to skvelé obdobie, kde som sa naučil veľa vecí. Ale v jednom bode som cítil, že musím ísť niekde inde, aby som sa naučil ďalšie veci, čo mi v mojej kariére pomôžu. Po roku v Nemecku som išiel do mesta Stoke v Anglicku a naučil som sa prispôsobovať novým veciam, učil sa nové štýly, čo mi doteraz pomáha. Po jeden a pol roku v Stoke City som dostal ponuku od ŠKF iClinic Sereď a páčila sa mi myšlienka celého prostredia, klubu a ľudí v ňom, takže nebolo ťažké sa presťahovať na Slovensko do Serede. A som tu skutočne šťastný a od prvého momentu som sa cítil vítaný. ŠKF mi dal príležitosť a dôveru hrať v prvej lige, ktorá bola mojim snom a cieľom a som za to veľmi vďačný klubu a všetkým ľuďom, ktorí v ňom pracujú,“ zakončil rozhovor Adnan Kanurič, momentálne reprezentant Bosny a Hercegoviny do 21 rokov, ktorý s našim klubom podpísal hráčsky kontrakt do leta 2022.

 

 

Autor: Miroslav Čief 

Foto: Jozef Bedej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.