apr 16, 2020

Našim zástupcom v premiérovom turnaji e-Fortuna liga Challenge bude Martin Slaninka

 

 

Naša slovenská najvyššia futbalová súťaž Fortuna liga musela podobne ako všetky ligy v Európe nútene prerušiť súťaž, a tak sa pre všetkých fanúšikov naskytla možnosť držať palce svojmu klubu aspoň vo virtuálnych e-športoch. Počas tohto víkendu sa tak presunieme z ligových trávnikov za PlayStation, kde budeme fandiť Martinovi Slaninkovi – zástupcovi ŠKF iClinic Sereď v premiérovom turnaji hráčov Fortuna ligy v hre FIFA.

 

 

Martin Slaninka je 24-ročný ľavý obranca, ktorý reprezentoval Slovensko v mládežníckych kategóriách od U15 po U19. S profesionálnym futbalom začínal v klube MŠK Žilina a medzi jeho najväčšie úspechy patrí účasť na turnaji UEFA Under 17 Championship 2013, ktorý sa odohral na Slovensku a stal sa s 2 gólmi najlepších strelcom celého turnaja a účasť na turnaji FIFA U-17 World Cup 2013, ktorý sa odohral v Spojených Arabských Emirátoch . Slovenská reprezentácia do 17 rokov sa na ME umiestnila na výbornom 3. mieste a na MS sme vypadli v osemfinále v zápase s reprezentáciou Uruguaja, keď sme prehrali výsledkom 4:2 . Martin Slaninka za naše mužstvo nastúpil túto sezónu v základnej časti Fortuna Ligy do 17 zápasov a v Slovnaft Cupe do 3 zápasov.

 

 

 

 

Z futbalových trávnikov za Playstation

 

Fortuna liga prichádza s víkendovým turnajom e-Fortuna liga Challenge, ktorého sa zúčastní 12 futbalistov našej ligy z 12-tich klubov. Každý klub najvyššej slovenskej futbalovej súťaže bude reprezentovať vybraný futbalista.

 

 

 

Turnaj sa uskutoční už tento víkend 18. – 19.4.2020 vždy v čase 16.00 – 19.30. Turnaj môžete sledovať na Twitchi Fortuna ligy i športovej stanici Orange Sport. „Esport je svetovým trendom a v súčasnej dobe i športovou alternatívou. Rozhodli sme sa o atraktívny formát turnaja, pretože za herné konzoly posadíme skutočných futbalistov Fortuna ligy. Našim cieľom je priniesť, prakticky z domu, zaujímavé športové podujatie, pobaviť fanúšikov a pomôcť aj tým, ktorí to potrebujú,“ hovorí pre portál fortunaliga.sk manažér Únie ligových klubov Milan Ondruš.

 

Futbalisti budú hrať z domu na herných konzolách Sony Playstation. Nakoľko sa v hre FIFA 20 nenachádza slovenská Fortuna liga, každý hráč si vyberie obľúbený svetový klub, s ktorým bude hrať. V prípade, že narazia na seba dva rovnaké tímy, vyberie si svoj sekundárny klub. V sobotu sú na programe skupinové zápasy, v nedeľu nastanú vyraďovacie boje a približne o 19.00 veľké finále. Hlavnými partnermi turnaja sú FORTUNA, Orange Sport a Sony Playstation.

 

Práve dobročinnosť bude jednou z hlavných tém celého turnaja. Každý futbalista si vyberie jednu organizáciu, ktorej v prípade víťazstva venuje vypísanú odmenu 1 500 eur.

 

Program turnaja:

Sobota 18.4.2020 16.00 – 19.30: Základné skupiny (dve skupiny po šesť hráčov)

Nedeľa 19.4.2020 16.00 – 19.30: Vyraďovacie boje, súboje o umiestnenia

 

Rozhovor s našim zástupcom na turnaji Martinom Slaninkom

 

Ahoj Martin. Ako by si zhodnotil konečné ťaženie a tabuľkové postavenie Serede po základnej časti Fortuna Ligy?

 

Myslím si, že to umiestnenie nie je hodné našich síl, lebo mali sme na viac, ale posledné zápasy sme nezvládli. Myslím si, že máme na vyššie umiestnenie a uvidíme ako to bude ďalej.

 

Ako vnímaš, že po základnej časti sme mali pôsobiť  v nadstavbovej časti o udržanie sa vo Fortuna Lige?

 

Úprimne, nemyslím si, že by sme mali hrať o udržanie. Mohli sme hrať vyššie, lámalo sa to v dvoch zápasoch možno a škoda, že sme ich nezvládli a situácia by bola úplne iná.

 

Fortunaligová sezóna je prerušená, si optimista a veríš, že sa ešte v neskoršom termíne liga dohrá?

 

Ja si osobne myslím, že sa nedohrá, pretože táto situácia asi bude trvať dlho a bolo by to možno aj zbytočné.

 

Ako vnímaš situáciu, keď sa k tebe dostala informácia, že tvoj bývalý klub MŠK Žilina vstúpil od dňa 1.4.2020 do likvidácie a dali výpovede 17 hráčom? Aký je tvoj osobný pohľad na túto situáciu?

 

Úprimne, prekvapilo ma to, ale na jednej strane chápem hráčov, na druhej strane chápem aj majiteľa. Sú to ich záležitosti, Ja do toho nevidím a je to ich slobodné rozhodnutie.

 

Aké sú tvoje prvé pocity, keď si sa dozvedel, že budeš zastupovať náš klub v premiérovom turnaji e-Fortuna liga Challenge?

 

Potešilo ma to, ale hlavne ide o zábavu. Uvidíme ako to dopadne a keby sa podarilo vyhrať, tak peniaze poputujú na dobrú vec a to je najdôležitejšie v tejto situácii.

 

S akými ambíciami a osobnými cieľmi vstupuješ do tohto turnaja?

 

Myslím si, že dôležité je postúpiť zo skupiny. Nato si myslím, že mám a potom uvidíme, to už je lotéria.

 

S akými dvomi tímami budeš na turnaji hrať? Ktorý z nich bude tvoja prvá voľba a ktorý tím sekundárny?

 

Prvý bude Arsenal a druhý bude Liverpool.

 

Akej organizácii venuješ odmenu 1500 € v prípade víťazstva?

 

Organizácii v Seredi, ktorá sa volá Pomocníček.

 

Čo by si na záver nášho rozhovoru odkázal fanúšikom nášho klubu?

 

Tak hlavne nech sú zdraví a zodpovední. Dúfajme, že sa čoskoro stretneme na ihriskách a na tribúnach.

 

 

Autor článku: Milan Bojnanský
Foto: Milan Bojnanský, Fortuna Liga

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.