mar 06, 2020

Rozhovor s Denisom Potomom

 

 

V jarnej časti patrí k najlepším hráčom ŠKF iClinic na trávniku. Je aktívny, behavý, ponúka sa do kombinácie a neustále sa pokúša čosi vymyslieť. Pritom sú to jeho prvé ligové štarty. Stredopoliar Denis Potoma sa v Seredi viditeľne rýchlo aklimatizoval a našiel spoločnú reč so spoluhráčmi. Je veľkým talentom slovenského futbalu, nášmu klubu ho v rámci polročného hosťovania započižal ŠK Slovan Bratislava. Po jeho výkonoch sa doslova pýtal rozhovor s ním.

 

 

 

Na začiatku sme si prebrali posledné dva zápasy tímu. Po prehre s Trenčínom sme, bohužiaľ, stratili šancu na prvú šestku. A aby toho nebolo málo, v stredu sme vypadli zo Slovnaft Cupu po prehre s MFK Ružomberok. „Oba zápasy boli nesmierne náročné, či po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Prvý zápas s Trenčínom sme začali dobre, strelili sme prvý gól a vypracovali sme si ďalšie situácie, ktoré mohli dopadnúť inak. Avšak, veľmi skoro sme inkasovali prvý gól a Trenčín bol razom na koni. Druhý polčas bol odlišný, nehrali sme svoju hru a inkasovali sme druhý gól a prehrávali 1:2. Proti súperovi ako Trenčín je potom ťažké streliť ďalšie dva góly. Ale dokázali sme si vypracovať ďalšie situácie a šance, nastrelili sme Špeharom brvno. Myslím si, že sme si nezaslúžili prehrať, tá prehra náš mrzí. Čo sa týka zápasu s Ružomberkom, bol to diametrálne odlišný zápas. Ružomberok nás porazil ich agresívnou a tvrdou hrou a my sme tomu podľahli. Naša hra nebola dobrá, báli sme sa hrať a nerobili sme to, čo sme si nacvičovali a povedali pred zápasom. Dostali sme dva hlúpe a ľahké góly, v podstate sme si zápas sami prehrali. Musíme sa z toho rýchlo poučiť,“ začal rozprávanie.

 

 

 

Denisovi však vyšiel zápas predtým, v Zlatých Moravciach (3:1), keď v 68. min strelil víťazný gól. Svoj prvý ligový. Na ihrisko pritom prišiel len v úvode druhého polčasu. „Tréner ma posielal na ihrisko s tým, nech hrám svoju hru. Pri mojom góle sme využili brejk po chybe súpera. Viedli sme útok po pravej strane a všimol som si, že ľavá strane je úplne voľná, tak som si tam nabehol. Matej Vuk mi fantasticky prihral a ja som si to prebral do pohybu a strelil vedľa brankára Pindrocha. Oslava a radosť po zápase boli obrovské, pretože to bol dôležitý zápas, dá sa povedať, že 6- bodový, takže sme si to naplno vychutnali ako sa patrí. Veľká škoda, že sme na toto víťazstvo nenadviazali proti Trenčínu.“

 

 

 

Všetci v Seredi už ale myslíme na zápas proti MŠK Źilina, ktorý odohráme v Nitre v sobotu s úvodným výkopom o 15:30 h. Proti aktuálne druhému tímu ligovej tabuľky nás čaká ťažký boj na trávniku, čo si uvedomuje aj Denis. „Zápas so Žilinou bude určite nesmierne náročný. Žilina má veľmi silné a skúsené mužstvo, takže očakávam fyzicky náročný zápas. Má kvalitný káder postavený na mladých hráčoch. Ich silnou stránkou je určite práca s loptou, rýchla cirkulácia, stred poľa a rýchla hra po krídlach. Veľmi dôležité bude, aby sme hrali kompaktne a agresívne. Budeme sa snažiť využiť naše silné zbrane proti nim. Odovzdať na ihrisku všetko, hrať sebavedomo s túžbou vyhrať a získať 3 body, len tak môžeme uspieť. Verím, že sa na to pripravíme a zvládneme to,“ zaželal si v mene nás všetkých.

 

 

Ako sme spomenuli vyššie, Denis je v našom klube na hosťovaní zo Slovana Bratislava. Ako zatiaľ vníma pôsobenie v našom klube, Fortuna ligu a ako vidí svoju budúcnosť? „Je to niečo iné, ako keď som hrával dorasteneckú ligu, alebo druhú ligu za Slovan B. Fortuna liga je náročnejšia a ťažšia najmä v rýchlosti a agresivite. Takže na to som si musel zvyknúť hneď od prvého momentu, predsa je to už mužská kategória, hráči majú iné myslenie. Tvrdo som na sebe musel pracovať, aby som sa presadil na mužskej úrovni. Nebolo to ľahké, ale teraz cítim, že som dokázal urobiť progres a preto sa cítim na ihrisku veľmi dobre. Ohľadom mojej budúcnosti, momentálne neriešim, čo bude v lete, snažím sa sústrediť na to, čo je teraz, na každý tréning a zápas v Seredi. Uvidíme, čo bude, ale verím, že jedného dňa dostanem ešte v Slovane šancu dokázať, čo vo mne je,“ pokračoval.

 

 

 

Podobne ako jeho spoluhráčov, opýtali sme ho sa na prierez jeho začínajúcej sa kariéry. „S futbalom som začínal ako 6-ročný v Stropkove, kde som sa naučil prvé základy. K futbalu ma priviedol môj ocino a od prvého začiatku bol mojou vášňou. V 14- tich som odišiel od domova do Slovana Bratislava. Priznám sa, nebolo to ľahké či už pre mňa, ale aj pre moju rodinu. Ale vedel som do čoho idem a chcel som sa naplno venovať futbalu a ísť za svojim snom. V Slovane som sa naučil a zažil toho veľmi veľa, mám na to krásne spomienky. Vďaka Slovanu som sa dostal aj do mládežníckych reprezentácii, čo bol odmala môj veľký sen. Zažil som veľa krásnych momentov, či už v Slovane, ale aj v reprezentácii a verím, že takých zažijem vo svojej kariére ešte veľa,“ hovoril.

 

 

 

Denis Potoma svoj voľný čas najradšej trávi so svojimi blízkymi, so svojou rodinou, priateľkou a kamarátmi. Veľmi rád počúva hudbu, čo sa týka filmov, preferuje komédie. Obľubuje jedlá od svojej maminy, ktorá je vraj výborná kuchárka. Jeho obľúbeným tímom je odmalička FC Barcelona a idolmi Iniesta a Xavi. Do Serede prestúpil prioritne preto, že klub o neho prejavil záujem, čo ho potešilo a neváhal k nám prísť. Vedel, že v Slovane je náročné presadiť sa do kádra A – tímu a chcel hrať najvyššiu súťaž. Verí, že ako svojim pôsobením u nás pomôže sebe, tak pomôže i klubu. Želáme mu veľa šťastia!

 

 

Autor: Miroslav Čief 

Foto: Štefan Hubinák 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.