feb 23, 2020

Predstavujeme nového športového riaditeľa mládeže

 

 

 

Od 1.1.2020 vedie futbalovú akadémiu ŠKF Sereď nový športový riaditeľ mládeže. Je ním 46-ročný Miroslav Greguška. Vo funkcii nahradil Bohdana Ternenyho.

 

Kde ste pôsobil pred príchodom do ŠKF?

 

Pôsobil som ako tréner pri všetkých mládežníckych kategóriách. Štyri roky som pôsobil ako mládežnícky tréner v akadémii Spartak Trnava a posledné roky som pracoval ako tréner pri mužoch na regionálnej úrovni.
Čo je vašou náplňou práce?
Hlavnou úlohou je riadenie a koordinácia mládežníckych mužstiev. Sledujem a kontrolujem tréningový proces, vyhodnocujem všetky činnosti mládežníckych trénerov, tiež kvalitu tréningového procesu a hernú kvalitu mužstiev a jednotlivých hráčov.

 

 

Aké sú vaše ciele na nastávajúcu jarnú časť súťaže a aké ciele si dávate z dlhodobého hľadiska?

 

V mládeži je najdôležitejší čo najkvalitnejší tréningový proces, a preto aj v nasledujúcich mesiacoch bude pre nás prioritou snaha o vylepšovanie v jednotlivých kategóriách. Preto sa chcem podrobne oboznámiť s jednotlivými mládežníckymi kategóriami a spolu s trénermi upraviť určité veci v tréningovom procese. Sme si vedomí, že nie všetko pôjde ľahko a hneď, no veríme, že postupnými krokmi sa nám podarí posúvať dopredu všetky mládežnícke kategórie. Ďalším cieľom bude aj potrebné doplnenie niektorých kategórií, v ktorých nie sme spokojní s počtom a aj kvalitou hráčskych kádrov.
Čo sa týka ďalších plánov a cieľov, našim prvoradým cieľom je zabezpečiť v čo najkratšom čase materiálne zabezpečenie pre všetky kategórie. Klub nám vyšiel s touto požiadavkou v ústrety a verím, že v krátkom čase budeme jednotne ustrojení na zápasoch a aj tréningoch.
Spoločne s trénermi prípraviek sme začali s náborom talentovaných hráčov z blízkeho okolia.
Na letné mesiace pripravujeme futbalový kemp Ľubomíra Michalíka pod záštitou klubu a aj ďalšie projekty.
Naším hlavným cieľom v tomto roku, je splniť podmienky a byť zaradený do systému útvaru talentovanej mládeže (UTM). To znamená, rozšíriť našu akadémiu o kategórie U12, U14 a družstvo dievčat.

 

Ako hodnotíte pripravenosť a tabuľkové umiestnenie jednotlivých tímov mládeže?

 

S výnimkou družstiev dorastu a starších žiakov, nie sú pre nás podstatné výsledky a tabuľkové umiestnenia tímov. Čím sú hráči mladší, tým je pre nich najväčšou motiváciou v tréningu radosť zo športu a nie výsledky. Ak im ponúkneme kvalitný a pre nich zaujímavý tréningový proces, budú rýchlejšie napredovať po hernej, ale aj osobnostnej stránke. Preto okrem spomínaných vekových kategórii sa nebudeme orientovať na výsledky a tabuľky, ale budeme sa snažiť sledovať rozvoj a napredovanie hráčov. Ak budeme mať kvalitných trénerov, budeme vychovávať kvalitných hráčov a neskôr budeme úspešní aj v zápasoch.
Čo sa týka kategórií U15, U17 a U19, určite nie sme spokojní s postavením v tabuľke a už vôbec nie s tým, že dorast pôsobí v tretej lige. Preto jedným z cieľov do budúcej sezóny bude stabilizovať trénerské posty v každej kategórii, skvalitniť tréningový proces, aby sa na novom štadióne hrala druhá dorastenecká liga.

 

Čo je podľa vás najdôležitejšie v príprave mládeže?

 

V príprave mládeže sú najdôležitejší hráči a tiež tréneri. Hráči sa musia na jednotlivé tréningy a zápasy tešiť, je potrebné v nich prebudiť emócie. Aj preto sme pristúpili k zmenám v jednotlivých kategóriách, aby sme hráčom dali nový impulz, motiváciu do ďalšej práce. Naše tréningy musia byť čo najlepšie pripravené a zorganizované, bez zbytočných prestojov. Dôležité je hráčov povzbudzovať, opravovať, klásť dôraz na detail, herné činnosti jednotlivca a intenzitu, rôznorodosť cvičení.

 

Pripravujete nejaké zmeny na trénerských postoch?

 

V súčasnosti sme pristúpili k výmene trénerov v štyroch kategóriách. V mužstve U9 sme angažovali trénera Davida Giertliho, v U10 prichádza Dominik Jánoš, do U13 Tomáš Onofrej a v U15 Branislav Bobkovič. Jedná sa o mladých trénerov s perspektívou do budúcnosti, od ktorých očakávame nové vízie a moderný prístup v tréningovom procese. Do budúcnosti chceme osloviť aj skúsených trénerov z okolia, ktorí by boli vzorom nie len pre hráčov, ale aj pre mladých trénerov.

 

 

Niečo na záver?

 

Všetci sa tešíme z toho, že začiatok výstavby nového štadióna sa blíži a nový štadión bude čoskoro realitou a pýchou pre mesto a aj klub.
Je potrebné povedať, že vďaka vedeniu mesta a klubu ŠKF, ktorí vytvárajú kvalitné podmienky na prácu s mládežou, sa môžeme všetci sústrediť na svoju prácu a plniť nastavené plány a ciele, za čo im patrí poďakovanie všetkých, ktorí sa pohybujeme okolo futbalu v ŠKF.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.