feb 18, 2020

Nicolas Šumský a Denis Potoma hráčmi Serede

 

 

Vedenie ŠKF iClinic Sereď doriešilo v minulom týždni príchody dvoch hráčskych posíl – do klubu prichádzajú český internacionál Nicolas Šumský a mládežnícky reprezentant Denis Potoma, ktorého na hosťovanie vypožičal ŠK Slovan Bratislava.

 

 

 

26- ročný Nicolas Šumský bol v nedávnej minulosti veľký talent českého futbalu. Jar 2010 strávil v argentínskom River Plate a roky 2010-2011 v Argentinos Juniors, v oboch kluboch to boli mužstvá do 20 rokov. V lete 2011 podpísal profesionálnu zmluvu v Bohemianse Praha 1905. Neskôr, po ďalších kariérnych zastávkach, na jeseň 2014 odohral 15 zápasov vo Fortuna lige za FK Dukla Banská Bystrica. Jeho poslednými klubovými zástavkami boli české tímy MFK Frýdek- Místek a FC Vysočina Jihlava.

 

 

 

20- ročný Denis Potoma je rodák zo Svidníka. Do Slovana prišiel v lete 2014 z Tesly Stropkov a hrával v mládežníckych kategóriách klubu. Je bývalým reprezentantom Slovenska do 17 a 19 rokov. Svoj ligový debut vo Fortuna lige si odbil 24. mája 2019 na Tehelnom poli a bolo to proti našej Seredi – na ihrisko sa dostal v 86. minúte namiesto Aleksandara Čavriča. Na jeseň nastupoval v druholigovej rezerve Slovana a pripísal si aj štarty v mládežníckej Lige majstrov.

 

Obom hráčom želáme v našom drese veľa šťastia!

 

Autor: Miroslav Čief 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.