feb 22, 2020

Dnes sa predstavíme v Zlatých Moravciach

 

 

V 20. kole Fortuna ligy sa predstavíme na trávniku FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. V sobotu 22.2. 2020 s úvodným výkopom o 14:00 h sa pokúsime vyhrať za 3 body a priblížiť sa tak k nášmu internému klubovému cieľu – účasti v hornej šestke. Ak by sa nám nepodarilo zabodovať, s najväčšou pravdepodobnosťou o túto možnosť prídeme. Vzájomný zápas s ViOn- V 20. kole Fortuna ligy sa predstavíme na trávniku FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. V sobotu 22.2. 2020 s úvodným výkopom o 14:00 h sa pokúsime vyhrať za 3 body a priblížiť sa tak k nášmu internému klubovému cieľu – účasti v hornej šestke. Ak by sa nám nepodarilo zabodovať, s najväčšou pravdepodobnosťou o túto možnosť prídeme. Vzájomný zápas s ViOn – om na jeseň priniesol na Myjave remízu 0:0.

 

 

Predstavujeme súpera – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

 

 

Zlaté Moravce sa minulú jar úspešne zachránili. Na jar mali veľmi pozitívnu bilanciu výsledkov a v tomto trende pokračovali aj uplynulú jeseň. ViOn- u sa pod vedením trénera Karola Praženicu darilo. Svoj prejav mal založený na pevnej defenzíve, takticky bol na výške a dokázal zápasy doviesť do bodového konca. Po jeseni patrilo klubu 7. miesto v tabuľke Fortuna ligy s bilanciou 18 zápasov, 5 výhier, 8 remíz a 5 prehier so skóre 18:20 a 23 bodmi.

 

 

V zimnej prestávke káder nášho súpera prešiel značnými zmenami. Opustili ho Brazílčania Silvio a Maranhao, Shaka sa po skončení hosťovania vrátil do talianskeho Spalu, zmluvu ukončil Murillo a Senad Jarovič sa stal novou posilou nášho klubu. Naopak, do klubu pribudol v rámci hosťovania zo Slovana Bratislava Dávid Hrnčár a Trnavy Marko Kelemen. Z Dunajskej Stredy prišiel na hosťovanie Jakub Švec, inak odchovanec klubu a na hrot útoku z Pohronia A. Mészáros.

 

 

V úvodnom jarnom kole prehral ViOn na trávniku MŠK Žilina 0:3. Aktuálne mu v tabuľke patrí 7. priečka, má o 4 body viac ako náš klub.

 

 

Kádrový prierez

 

 

V bránke je stálicou Branislav Pindroch, odchovanec Dukly Banská Bystrica, spoľahlivý a kvalitný brankár s výborným reflexom a legionárskymi skúsenosťami. ViOn-u kvôli operácii vypadol pravý obranca Čogley, na jeho mieste môžu hrať Jakub Brašeň, defenzívny univerzál, alebo Martin Tóth, vysoký futbalista, bývalý hráč Trnavy. ViOn sa opiera o stabilnú stopérsku dvojicu – Antonio Asanovič je výborný hlavičkár, Michal Pintér sa po dlhom treste taktiež rozohral ku kvalitným výkonom. Na ľavej obrane hral v poslednom zápase Martin Chren, klubový inventár Zlatých Moraviec.

 

 

V stredovej formácii sa všetko točí okolo centrálneho záložníka Antona Slobodu. Je kľúčovým hráčom nášho súpera. Pred ním hrá nestarnúci Tomáš Ďubek, mozog všetkých ofenzívnych akcií, aj z minulosti veľmi gólový hráč s mimoriadne presnou strelou. Na krídlach môžu hrať Dávid Hrnčár, rýchly, nábehový hráč, podobne typologicky je na tom Jakub Švec, či Martin Kovaľ, reprezentant do 21 rokov. Sú rýchli, čiperní a technickí hráči, vedia si vypýtať loptu do voľného priestoru, či za obranu. V útoku ViOn- u hral v Žiline A. Mészáros, taktiež rýchly hráč s ťahom na súperovu bránku. Zhrnuté a podčiarknuté, náš súper má v ofenzíve mimoriadne nebezpečných hráčov.

 

Posledný ligový zápas ViOn- u

 

 

MŠK Žilina – ViOn Zlaté Moravce 3:0. Prvý polčas mal pod kontrolou herne dominantný domáci tím, ktorý sa dostal do vedenia v 27. min. Káčer uvoľnil do šance Lukáša Jánošíka, ktorý svojim prvým gólom otvoril skóre. Neskôr mal dve veľké šance útočník hostí Mészáros. Zlomová bola 60. min, keď sa fantasticky do lopty oprel Jánošík a výstavným gólom do šibenice Pindrochovej bránky zvýšil vedenie Žilinčanov. Konečnú podobu skóre dala 87. min, v ktorej Poliak Kurminowski do prázdnej bránky zavŕšil peknú kombinačnú akciu domácich. Zostava Zlatých Moraviec: Pindroch: Brašeň, Asanovič, Pintér, Chren – A. Sloboda, M. Tóth (46. Richtárech) – D. Hrnčár (66. J. Švec), Ďubek (78. Grozdanovski), Kovaľ – Meszáros

 

 

Predpokladané zostavy

 

 

ViOn: Pindroch – Tóth, Asanovič, Pintér, Brašeň – Richtárech, A. Sloboda – J. Švec, Ďubek, Kovaľ – Mészáros

 

 

ŠKF iClinic: Kanuric – Dabó, Michalík, Hučko, Slaninka –  Morong, Šumský, Duranski, Špehar – Jarovič, Vucenovic.

 

 

Prognóza duelu

 

 

Stojíme pred imperatívom vyhrať. Minimálne bodovať. Ak chceme ešte ďalej pomýšľať na účasť v hornej šestke po skončení základnej časti Fortuna ligy, neostáva nám nič iné, ako zápas so Zlatými Moravcami zvládnuť. Opäť budeme v „domácom“ prostredí, určite nás však nečaká nič ľahké. Súper má behavé, rýchle mužstvo režírované dvojicou Sloboda – Ďubek a sám o hornú šestku bojuje, momentálne mu na dvojicu Trenčín – Trnava chýba bod. Ambície sú na oboch stranách. My veríme, že zo zápasu vyjde ako úspešnejší náš klub a spoločne s fanúšikmi sa budeme radovať z pekného výsledku.

 

Sereď do toho! 

 

 

Autor: Miroslav Čief 

Foto: Štefan Hubinák 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.