feb 07, 2020

Brankárom ŠKF iClinic Sereď Adnan Kanurić

 

 

Vedenie ŠKF iClinic Sereď vystužilo hráčsky káder zaujímavým menom. Do bránky mužstva prichádza 19 – ročný Adnan Kanurić, ktorý naposledy pôsobil v mužstve anglického Stoke City do 23 rokov.

 

Bosniak Adnan Kanurić (nar. 8.8.2000) je mládežníckym reprezentantom Bosny a Hercegoviny. Hráčsky sa však formoval v Rakúsku – v akadémiách LASK Linz a Red Bullu Salzburg. V akadémii Salzburgu, kde prešiel viacerými kategóriami, pôsobil do svojich 17- tich rokov.

 

V júli 2018 sa mu zmenil život. Siahlo po ňom anglické Stoke City, kde pôsobil v mužstvách do 18, 19 a 23 rokov. V sezóne 2018/2019 mal v mužstve U18 na konte 5 odchytaných zápasov.

 

Talentovaný 194 cm vysoký brankár reprezentuje svoju vlasť, Bosnu a Hercegovinu, od kategórie U16. Za kategóriu U19 zaznamenal 10 štartov a aktuálne pôsobí v reprezentácii do 21 rokov, za ktorú odchytal jedno stretnutie.

 

Adnan Kanurić je druhým brankárov klubu v tejto sezóne, ktorý prišiel z Anglicka. Pred ním chytal za náš klub Dejan Iliev, ktorý bol v Seredi na hosťovaní z Arsenalu Londýn. Adnanovi prajeme veľa šťastia a úspechov v našom drese!

 

 

Autor: Miroslav Čief 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.