dec 03, 2019

Prežívanie v neefektívnom období

Prehra s Michalovcami v sobotu v Myjave bola z kategórie nešťastných. Víťazný zásah útočníka z Nigeru Sidibého z 80.minúty súboja totižto preťal bránkovú čiaru za Dejanom Ilievom o centimetre, šťastie sa v tejto chvíli od nás navidomoči odklonilo. Odkláňa sa však od nás aj šťastie strelecké, a tu je už priestor na polemiku a analýzy. Prestali sme strieľať góly, čo nás stálo v posledných kolách Fortuna ligy pozitívnejšie výsledky. Aktuálne je to prežívanie v neefektívnom období ŠKF iClinic.

 

Blikajúca tabuľková kontrolka

 

Momentálne nehráme dobre. Vôbec. Z nášho prejavu sa absolútne vytratila efektivita pred súperovou bránkou. Prehra s Michalovcami bola toho vyústením. Treba sa tomu postaviť čelom, nastáva totižto náš tabuľkový prepad smerom nadol, a tak možnosť prebiť sa tak ako v minulom ročníku do hornej šestky Fortuna ligy sa pre nás stáva vzdialenejšou. Nateraz.

 

Mali sme za sebou skvele zvládnuté zápasy doma s Trnavou, či v Senici, ktoré sme vyhrali. Pragmatickým futbalom, bojovne, tímovo, s veľkou túžbou. Následne prišli naše straty. V Dunajskej Strede to ešte strata nebola, bod z pôdy DAC-u bol skôr bodom zlatým, ale už tam sme boli málo ofenzívni, viazol nám prechod do útočných akcií, nepodnikali sme toľko brejkových akcií, koľko zápas poskytoval. Na Tehelnom poli detto. Opäť sme výborne hrali v obrane, kompaktne, systémovo, zodpovedne. Aj tam sa však pýtala nadstavba v útoku.

 

V domácom stretnutí proti Nitre sme tak trochu vyhoreli. Hostia sa po príchode trénera Gergelyho zomkli, bolo jasné, že pricestujú s taktikou zavrieť svoju šestnástku, zatiahnuť sa do defenzívnych blokov. My sme však nenašli kľúče k ich odomknutiu. Chýbala nám ešte väčšia kreativita v strategických priestoroch, nedokázali sa presadiť ofenzívni hráči, a tak prišla naša prehra 0:1 na ktorú nadviazala posledná michalovská. Číselne – 4 zápasy sme sa nedokázali gólovo presadiť a padli už na 10. priečku v tabuľke.

 

Naša neefektívnosť pred bránkami súperov bolí o to viac, že sa začína tuhý boj o miesta v hornej šestke.

 

„Futbal sa hrá na góly. Ak skórujete, môžete vyhrať. Ak nie, môžete získať akurát jeden bod. V štyroch zápasoch za sebou sme neskórovali. Ak by si predtým v Senici pri našom víťazstve 1:0 nedali domáci vlastný gól Cascardom, tak séria našich zápasov bez neho by bola ešte dlhšia. Snažíme sa dostať z tímu maximum, ale bez šancí a gólov to nejde,“ hovoril po prehre 0:2 s MFK Zemplín tréner Slavče Vojneski.

 

Podobne kritický bol aj kapitán ŠKF iClinic Tomáš Hučko. „Ťažko sa mi prehra s Michalovcami hodnotí. Až na úvodnú hlavičku Špehara sme si nič nevypracovali a bez šance a gólu v súperovej sieti môžeme ťažko vyhrať. Znamená to pre nás pokles v tabuľke, musíme to zastaviť. Musím sa opýtať útočníkov, ako ďalej. Góly nedávame… Ale to nemôžeme bez šance a tú si nevieme vypracovať. Stále sa potom vyskytne nejaká chybička a my inkasujeme. Musíme sa zmobilizovať a zvládnuť posledný zápas na pôde Pohronia,“ burcoval spoluhráčov.

 

Sobotňajšia mobilizácia

 

Nič nie je zďaleka stratené. To vôbec. V sobotu v Pohroní však odohráme zápas, ktorý si v Seredi pokojne nazvime „Zápasom roka“. Pre viacero dôvodov. V prípade prehry sa hlboko namočíme do boja o záchranu. Posledné Pohronie má 11 bodov, cez víkend zdolalo AS Trenčín a bodové nožnice medzi nami by tak činili 4 body… V prípade víťazstva by sme sa, naopak, výrazne priblížili vytúženej hornej šestke a zimovať na prípadnom 7.-8. mieste by prinieslo predsa o čosi väčší pokoj na duši a pokoj spojený s jarnou nádejou. Prehra jedine horekovanie, frustráciu, či dokonca strach…

 

Preto sa musíme zmobilizovať. Všetci. Momentálne je tím pod paľbou kritiky a ostrou, ale práve to by mu mohlo pomôcť nakopnúť sa a ukázať zo seba to zdravé. S pokorou, s túžbou prebiť momentálnu situáciu. Pomôcť si musíme sami. Stále veríme v úspech ŠKF iClinic a veríme, že úspechom skončí aj náš sobotňajší zápas na pôde FK Pohronie. A prežívanie momentálneho neefektívneho obdobia výkonom a výsledkom pošleme do zabudnutia ligových dejín.

 

Autor: Miroslav Čief

Foto: Štefan Hubinák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.