apr 18, 2019

Poďakovanie osobnostiam sereďského futbalu pri 105. výročí založenia futbalového klubu 

Vedenie ŠKF iClinic Sereď si pri príležitosti 105. výročia založenia futbalu v Seredi pripomenulo osobnosti, ktoré v minulosti vzorne reprezentovali farby mesta a klubu. Cez polčasovú prestávku stretnutia proti FC DAC 1904 Dunajská Streda im za ich prínos zagratulovali prezident ŠKF iClinic Róbert Stareček, ale i rodáčka so Serede, basketbalista Bronislava Borovičková. 

 

Prinášame Vám menoslov ocenených, síce osobne sa slávnosti nezúčastnili všetci pozvaní: Albert Kúdela, Peter Hodúr,Ján Holík, Ján Farský, Ivan Sečeň, Vladimír Lopašovský, Miroslav Lopašovský, Ľubomír Černý, Peter Gál, Slavoj Vydarený, Igor Klenovič,

Kamil Majerník, Marián Paldan, Vladimír Šmátrala, Ján Hodúr, Jaroslav Hrušovský, Marián Šujdák, Viliam Martinák, Štefan Takáč, Pavol Varga, František Plank, Dušan Švehla, Miroslav Čmarada, Tibor Krajčovič, Pavol Kucharík, Jozef Hanák, Ivan Kovačik, Ján Pisár, Miroslav Očenáš, Jozef Javor, Viliam Ťažký, Ladislav Malý,

Jozef Scherhaufer a Dušan Mičániy.

 

K ocenením sa prihovorili Bronislava Borovičková a tenistka Dominika Cibulková, ktoré stoja za úspešnou nadáciou Aby hviezdy nehasli. Dominika Cibulková: „Jednou z činností nadácie je aj organizovanie eventov práve takéhoto typu, akého sme boli svedkami. Som veľmi rada, že môžeme prispieť aj my spoločne s Broňou k tomu, aby sme si spomenuli na hráčov, ktorí tvorili históriu Vášho klubu,“ vyjadrila sa jedna z top tenistiek sveta.

 

Bronislava Borovičková dodala: “ Samozrejme, ako odchovankyňa sereďského športu som hrdá na našich futbalistov a ľudí v zázemí klubu, že dokázali mestu priniesť najvyššiu ligovú súťaž. S úctou a veľmi rady spolu s Dominikou spoluorganizujeme takéto stretnutia bývalých hráčov,“ zakončila. 

 

Autor: Miroslav Čief 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.